به گزارش خبرنگار دانشگاه کیوسنا، رحمانی، معاون مالی و اداری دانشگاه الزهرا (س) در نشست خبری که امروز برگزار شد، گفت: ۱۲ هزار متر مربع زمین‌های دانشگاه الزهرا (س) که برای آن‌ها احکام حقوقی صادر شده در تصرف افرادی است که هنوز از تصرف آها خارج نشده است.

وی افزود: ۵۰ درصد از این احکام اجرایی شده و ۵۰ درصد زمین‌ها هنوز به دانشگاه تعلق نگرفته است. در پی این هستیم که یک فضای مناسب برای ۵۰ درصدی که تاکنون آزاد شده ایجاد کنیم. برنامه‌ای که برای این زمین‌ها داریم ساخت فضای آموزشی و پژوهشی است؛ چرا که دانشجویان نیاز اصلی شان فضای آموزشی است و فضای آموزشی در حد استاندارد نداریم.

وی گفت: هر کدام از دانشکده‌ها باید یک ساختمان مستقل داشته باشند و بحث اصلی ما توسعه و مناسب سازی و استانداردسازی این فضاهاست.

وی یادآور شد: این موضوع با اینکه حقوقی و بدوی شده است سعی کردیم به مسائل انسانی توجه کنیم و امیدواریم با ۵۰ درصد انجام شده بتوانیم در ابتدای ۱۴۰۰ دو پروژه ساخت دانشکده را در این زمین‌ها کلید بزنیم.

وی در خصوص درآمد‌های اختصاصی دانشگاه گفت: درآمد‌های اختصاصی دانشگاه الزهرا (س) در سال ۹۹ حاصل از آموزش‌های آزاد بود که این دانشگاه توانسته دوره‌های متنوع و پرتقاضا در این حوزه برگزار کند.

رحمانی گفت: محدودیت‌هایی در معاونت پژوهشی و آموزشی و دانشجویی ایجاد شد و درآمد‌های پیش بینی شده در این حوزه‌ها محقق نشد؛ اما در حوزه آموزش‌های آزاد توانستیم این کسری درآمد‌ها را جبران کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *