به گزارش کیوسنا، عیسی فرهادی فرماندار تهران صبح امروز جمعه ۲۲ اسفندماه ۹۹ در حاشیه بازید از روند ثبت نام ششمین دوره ثبت نام کاندیدا‌های انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا در محل ساختمان شماره دو فرمانداری تهران ضمن تبریک عید مبعث، گفت: امسال در تهران چهار انتخابات میان دوره مجلس شورای اسلامی، خبرگان رهبری، شورای‌های اسلامی شهر و روستا و همچنین انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری را در پیش داریم.

فرهادی با اشاره به تشکیل هیئت‌های اجرایی از روز ۱۹ اسفندماه با دستور وزیر کشور، گفت: همزمان با روز مبعث پیامبر اسلام هیئت اجرایی انتخابات ۱۴۰۰ با حضور افراد و اعضای مجرب و متخصص تشکیل شد که بخشی از آن‌ها در سال‌های گذشته نیز حضور داشتند.

فرماندار تهران با بیان اینکه انتخابات با حضور معتمدین مردم انجام می‌شود، اظهار داشت: از بین ۳۰ نفر که معرفی می‌شوند، ۸ نفر به عنوان معتمدین انتخاب می‌شوند که با هیئت اجرایی و ارگان‌های ثبت‌احوال، آموزش و پرورش و همچنین با حضور هیئت نظارت مجلس شورای اسلامی و مسئولان شورای نگهبان همکاری خواهند داشت.

وی با اشاره به الکترونیکی شدن مراحل ثبت‌نام انتخابات به علت شیوع کرونا، گفت: بسیاری از افراد از این طریق ثبت‌نام کرده و نیازی به حضور در فرمانداری ندارند، اما برای افرادی پ که به هر علتی نمی‌توانند به صورت الکترونیکی و مجازی ثبت نام کنند، می‌توانند در محل فرمانداری حضور پیدا کنند.

فرهادی ادامه داد: در دو روز گدشته، ۱۴۳ نفر ثبت‌نام کرده‌اند که بخش اعظمی از ثبت‌نام‌ها در فضای مجازی صورت گرفته است؛ پیش بینی می‌کنم با توجه به تعطیلی امروز ثبت نام از طریق فضای مجازی به مراتب بیشتر از روز‌های گذشته خواهد بود.

فرماندار تهران با تاکید بر اینکه ثبت نام انتخابات شورا‌های شهر و روستا ساعت ۶ بعد از ظهر روز سه شنبه ۲۶ اسفندماه به پایان خواهد رسید، اظهار داشت: هشتم فروردین‌ماه ثبت نام میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و چند روز بعد نیز ثبت نام خبرگان رهبری را خواهیم داشت.

وی گفت: امسال بیش از ۴۰۰۰ شعبه خواهیم داشت و نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر عوامل اجرایی به همراه هیئت نظارت نمایندگان مجلس شورای اسلامی و ناظرین شورای نگهبان خواهیم داشت.

فرهادی درباره صعودی یا نزولی بودن تعداد ثبت‌نام کنندگان، اذعان کرد: با توجه به اینکه ثبت‌نام‌ها به صورت مجازی انجام می‌شود، نمی‌توانیم به طور دقیق بگوییم که چگونه بوده است؛ دو روز دیگر می‌توانیم مقایسه‌ای داشته و صعودی یا نزولی بودن آن را اعلام کنیم.

فرماندار تهران روند ثبت نام الکترونیکی را بدون هیچگونه مشکلی اعلام کرد و بیان کرد: تا به الان هیچ گزارشی که مبتنی بر وجود مشکل باشد، به فرمانداری داده نشده و تاکنون سامانه با قاطی یا مشکل بارگذاری رو برو نشده است.

وی درباره روند تایید صلاحیت‌ها نیز گفت: در پایان هر روز پروند ثبت نام شدگان توسط کمیته حراست به هیئت نظارت ارسال می‌شود؛ ضمنا پاسخ نخستین روز ثبت‌نام‌ها می‌بایست روز یکم فروردین ماه به دست ما برسد.

فرهادی ادامه داد: بعد از اینکه جواب مراحل استعلام از ارگان‌های چهارگانه داده شد، اسامی به هیئت نظارت مجلس شورای اسلامی ارسال خواهد شد.

فرماندار تهران در رابطه با اعتراض ثبت نام کنندگان ششمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا، گفت: اگر کسی اعتراض داشته باشد می‌تواند به هیئت نظارت استان گزارش دهند، اگر از آن‌ها جواب نگرفتند، در مرحله بعد پرونده به هیئت نظارت کشور ارسال خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *