سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی کیوسنا، اظهار کرد: به دنبال اجرای طرح‌ مبارزه با موادمخدر و برخورد با فروشندگان موادمخدر، نیروی انتظامی تا کنون بیش از ۲۰۰ خانه که ساکنان آن به فروش موادمخدر مشغول بودند را شناسایی و پلمپ کرده است.

وی در ادامه تصریح کرد: پس از اجرای طرح‌های پلیس این خانه‌ها مدتی را پلمپ بودند اما بعد از گذشت زمان و با پیگیری صاحبان خانه‌های فوق این پلمپها شکسته شدند.

فرمانده انتظامی پایتخت تاکید کرد: برخی از این خانه‌های پلاک قرمز پاتوق مصرف کنندگان، اتباع خارجی غیر مجاز و اراذل و اوباش است که پس از شناسایی توسط عوامل پلیس پلمپ می‌شدند.

سردار رحیمی همچنین اضافه کرد: صاحبان خانه‌های پلمپ شده با عنوان پلاک قرمز پس از مدتی با اخذ مجوز از مراجع قضایی به شکستن پلمپ و بازگشایی دوباره خانه‌ها اقدام می‌کنند.

گفتنی است در برخی از محله‌های پر آسیب شهر تهران مثل شوش، هرندی و محله‌های شبیه این موارد، بیش از دهها خانه پلاک قرمز وجود دارد که در حال حاضر بسیاری از آن‌ها باز هستند و ساکنان آن به راحتی به خرید و فروش و مصرف موادمخدر اقدام می‌کنند.

از طرف دیگر بر اساس گفته‌های سردار رحیمی خانه‌های پلاک قرمز فوق در حال حاضر پاتوق اراذل و اوباشی شده است که ضمن ایجاد فضای ناامن برای سایر ساکنان و به ویژه کودکان و نوجوانان در محله به گسترش و افزایش هر چه بیشتر آسیب‌های اجتماعی منجر شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *