شاکرمی در دویست و نود و پنجمین جلسه شورای عالی کار خبر داد:

به گزارش گروه اجتماعی کیوسنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،  حاتم شاکرمی در دویست و نود و پنجمین شورای عالی کار ضمن تقدیر از همیاری شرکای اجتماعی و گروه دولت در تشکیل جلسات کمیته مزد ۱۴۰۰ گفت: با برگزاری ۸ جلسه کمیته مزد در سال جاری و افزایش ۲۰ درصدی این جلسات نسبت به مدت مشابه سال قبل مصوبات نهایی این کمیته برای اعضای شورای عالی کار ارائه شد. شاکرمی اظهارامیدواری کرد با همکاری شرکای اجتماعی و با توجه به واقعیت‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کشور بتوانیم در زمینه تصمیم دستمزد ۱۴۰۰ به نتایج مطلوبی برسیم.

وی ضمن تاکید بر تعیین حداقل دستمزد ۱۴۰۰ به صورت ملی گفت: به رغم این که این ظرفیت در قانون وجود دارد که مزد منطقه‌ای و هم مزد بر اساس صنایع خاص تعیین شود بر اساس تصمیم شورای عالی کار مقرر شد طرحی پژوهشی در موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی انجام و نسبت به تبعات و بررسی دلایل عدم موفقیت تجربه مزد منطقه‌ای در گذشته و همچنین زیرساخت‌های آن بررسی‌هایی صورت گیرد و با اعلام نتایج این پژوهش و روشن شدن تبعات برای سال‌های بعد شورایعالی کار به این موضوع ورود کند.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: این پژوهش زیرنظر کمیته راهبری متشکل از نمایندگان گروه‌های کارگری و کارفرمایی عضو شورایعالی کار و مرکز پژوهش‌های مجلس، موسسه کار و تامین اجتماعی و سایر مراکز علمی مرتبط بر اجرای این طرح پژوهشی نظارت می‌کنند.
جلسه بعدی شورای عالی کار جهت ورود به موضوع تعیین حداقل دستمزد کارگران در سال ۱۴۰۰ روز دوشنبه ۱۸ اسفند ماه جاری تشکیل می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *