سیدحشمت اله حیات الغیب در بازدید از ندامتگاه ورامین:

به گزارش گروه اجتماعی کیوسنا، مدیر کل زندان‌های استان تهران طی بازدید سرزده از ندامتگاه ورامین با تقدیر از حضور گروه‌های جهادی در تمام حوزه‌ها و تأکید بر توسعه حداکثری فعالیت‌های اصلاحی و تربیتی در تمام مراکز تابعه گفت: با اقدامات صورت گرفته؛ در حال حاضر محیط مناسبی در جهت اهداف متعالی اصلاحی و تربیتی سازمان زندان‌ها و نیز شکوفایی ظرفیت‌ها و استعداد‌ها در این ندامتگاه فراهم شده است.

سیدحشمت اله حیات الغیب در بازدیدی سرزده که علی اسمعیلی معاون سلامت، اصلاح و تربیت، سورمه رئیس حفاظت اطلاعات، محسنی رئیس اداره ارزیابی عملکرد، بازرسی و رسیدگی به شکایات، سرهنگ فرحناکی فرمانده یگان انتظامی و برزگر رئیس اداره قضایی زندان‌های استان تهران نیز حضور داشتند، بیان کرد: زندان بخش مهمی از جامعه است و سعی گردیده افرادی که در این جامعه خاص زندگی می‌کنند، طی فرآیند‌ها و برنامه‌های روانشناسانه‌ای که تدوین گردیده، با روح و جسمی سالم به جامعه اصلی برگردند.

مدیر کل زندان‌های استان تهران ادامه داد: از آن جا که محیط مناسب و طراحی شایسته می‌تواند روند رشد، اصلاح و تربیت و نیز شکوفایی ظرفیت‌ها و استعداد‌ها را فراهم و فرآیند تغییر و اصلاح رفتار را ارتقاء بخشیده، از سوی دیگر ایجاد تغییرات مثبت در طراحی محیط فیزیکی به ویژه اگر همراه با به کارگیری ایمنی، هنر، زیبایی و توجه به نیاز‌های زندانیان باشد، اثری شگرف در روحیه و شادابی و سلامت روان و رفتار آنان دارد.

وی با مثبت ارزیابی نمودن تحولات انجام شده و روند رو به رشد و پیشرفت اخیر عمرانی، رفاهی، بهداشتی، فرهنگی و تربیتی در ندامتگاه ورامین گفت: با اقدامات صورت گرفته؛ در حال حاضر محیط مناسبی در جهت اهداف متعالی اصلاحی و تربیتی سازمان زندان‌ها و نیز شکوفایی ظرفیت‌ها و استعداد‌ها در این ندامتگاه فراهم شده است.

حیات الغیب این اقدامات را مرهون برنامه ریزی دقیق، حضور گروه‌های جهادی در تمام حوزه ها، توجه مسئولان سازمان زندان‌ها به این ندامتگاه و پایلوت بودن فرهنگی و تربیتی آن از یک سو و از سوی دیگر، تلاش‌های شبانه روزی مدیر و کارکنان دانسته، اظهار امیدواری کرد این روند رو به پیشرفت در تمام زندان‌های استان با قوت و قدرت بیشتری ادامه داشته باشد و تا پایان سال تمام پروژه‌های عمرانی و فرهنگی تکمیل گردد.

حیات الغیب همچنین تأکید کرد: با برنامه‌های تحولی سازمان زندان ها، گروه‌های جهادی به ویژه در بخش بهداشت و درمان و فرهنگی، شاهد توسعه بستر‌های مناسب بازآموزی، تربیتی و اشتغال زندانیان در حوزه‌های مختلف و نیز زیباسازی اماکن، قطعا موجب آرامش خاطر آنان و تکریم خانواده هایشان خواهد شد.

حیات الغیب تصریح نمود: اشتغال زندانیان یکی از مسائل مهمی است که می‌تواند در بازپروری شخصیت زندانی نقش مهم و اثربخشی داشته باشد، برنامه‌های اصلاحی و تربیتی و نیز بازگشت سعادتمندانه زندانی به جامعه، نقش پررنگتری دارد.
بنا به این خبر، مدیر کل زندان‌های استان تهران در بدو ورود از اماکن مختلف از جمله اندرزگاه ها، واحد فرهنگی، مجتمع سالن‌های ملاقات سه گانه، آشپزخانه صنعتی، نانوایی و هواخوری‌های جدید و میز خدمت بازدید نموده، فعالیت‌های صورت گرفته در این مرکز را بسیار ارزنده و در شأن برنامه‌های حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع برشمرد.

بنا به این گزارش، مدیرکل زندان‌های استان تهران در حین بازدید نیز با مددجویان به گفتگو پرداخته، دستورات لازم را در خصوص درخواست‌های آنان صادر کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *