عزیزالله حبیبی، رییس دانشگاه خوارزمی در گفتگو با خبرنگار دانشگاه کیوسنا، درباره اعضای هیئت علمی خاموش در این دانشگاه گفت: دانشگاه خوارزمی حدود ۵۰۷ عضو هیئت علمی دارد که در ۱۵ دانشکده و دو موسسه پژوهشی این دانشگاه مشغول فعالیت هستند.

حبیبی ادامه داد: از ۵۰۷ عضو هیئت علمی تنها حدود ۵۰ نفر دارای طرح‌های ارتباط با صنعت هستند؛ البته تعداد اعضای هیئت علمی که با قرارداد‌های خارج از دانشگاه درگیر هستند، بیشتر است.

رییس دانشگاه خوارزمی بیان کرد: اعضای هیئت علمی برای ورود به این فرهنگ که تعداد قرارداد‌های ارتباط با صنعتشان را بیشتر کنند به یک آمادگی فکری نیاز دارند از طرف دیگر هم زیرساخت‌های لازم در این خصوص باید در دانشگاه ایجاد شود که بدون شک زمان‌بر است.

وی عنوان کرد: خوشبختانه در حال حاضر نیرو‌های جوانی که جذب دانشگاه‌ها می‌شوند با انرژی و اطلاعات به روز، ظرفیت و آمادگی بهتری برای ورود به بحث ارتباط با صنعت و انجام دادن پروژه‌های مشترک دارند. اینگونه افراد در مقایسه با اعضای هیئت علمی قدیمی، به جهت دیدگاه به روزشان بهتر می‌توانند خودشان را تطبیق دهند.

حبیبی گفت: این تغییر رویکرد آموزش عالی جدید است و علاوه بر نیاز به حمایت‌های مالی و قوانین اداری به زمانی مطلوب نیاز دارد، چون به راحتی نمی‌توان استادی را که تاکنون به کاری تئوری عادت کرده است و ۱۰ تا ۲۰ سال تدریس مداوم داشته به سمت ارتباط با صنعت و تغییرات این چنینی سوق داد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code