رئیس کمیسیون کشاورزی:

۱۵۰ هزار تُن پرتقال در انبارهای مازندران داریم آنوقت پرتقال وارد کردند!/ دولت به زخم باغداران نمک پاشید

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: اکنون ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تن پرتقال درجه یک در انبارهای مازندران هست که باقیمت ۳ هزار تا ۳۵۰۰ تومان در حال توزیع است. انتظار نمی رفت دولت در شب عید با واردات پرتقال به زخم باغداران نمک بپاشد.

به گزارش پایگاه خبری دانشچویان قزوین”کیوسنا”، علی محمد شاعری با بیان اینکه حدود ۱۱۵ تا ۱۲۰ میلیون تن تولید محصولات کشاورزی داریم، گفت: در بسیاری از این محصولات به خود کفایی رسیدیم و در برخی اقلام مانند مرکبات ، پسته ، کشمش و زعفران مازاد تولید برای صادرات داریم .

 

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مسئولیت تنظیم بازار برعهده وزارت جهاد کشاورزی است، افزود: مهمترین وظیفه دولت ها نه تنها در محصولات کشاورزی بلکه در بخش خدمات و محصولات صنعتی، تنظیم عرضه و تقاضا در بازار است .

 

وی گفت: اگر دولت وظیفه خود را در تنظیم بازار انجام می داد و در زمان مناسب به کشاورزان کمک می کرد اکنون در پرتقال کمبودی نداشتیم.

 

شاعری ادامه داد: دولت پیش از بروز سرما در ۳ آذر باید پرتقال را از ۲۵۵ آبان از کشاورزان خرید و ذخیره می کرد.

 

وی گفت: اکنون ۱۰۰ تا ۱۵۰۰ هزار تن پرتقال درجه یک در انبارهای استان مازندران موجود است که باقیمت ۳ هزار تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان در حال توزیع است.

 

شاعری افزود: انتظار نمی رفت علاوه بر این خسارات که به کشاورزان مازندران وارد شد دولت در شب عید با واردات پرتقال به زخم باغداران مازندرانی نمک بپاشد.

 

انتهای پیام./

 

منبع:snn.ir