به گزارش گروه سیاسی کیوسنا، یک فرمانده نظامی وابسته به دولت مستعفی یمن (تحت حمایت عربستان سعودی) در شمال این کشور کشته شد.

یک منبع در نظامیان وابسته به «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهور فراری و مستعفی یمن به خبرگزاری آناتولی گفت که این فرمانده نظامی در جریان حملات پهپادی جنبش انصار الله کشته شده است.

وی تأکید کرد که این فرد، «سلطان خالد خرصان» فرمانده عملیات لشکر هفتم مرزبانی بوده و چندین نفر از همراهانش نیز به همراه وی کشته شدند.

این فرمانده وابسته به هادی در استان الجوف واقع در شمال یمن کشته شد. این در حالی است که این منبع هیچ جزئیات بیشتری ارائه نکرد.

گمانه‌زنی‌هایی درباره نقش ائتلاف سعودی در قتل خرصان

پایگاه خبری «مشکاة نت»، اما گزارش داد که خرصان در جریان یک «حمله اشتباهی» از سوی ائتلاف سعودی-اماراتی کشته شده است.

این پایگاه خبری به نقل از «منابع رسانه‌ای» گزارش داد که جنگنده‌های ائتلاف، خودروی خرصان را در صحرای «خب» و «الشعف» واقع در استان الجوف هدف قرار دادند.

به گفته این منابع، علاوه بر خرصان، پنج نفر از همراهانش نیز کشته شدند.

به گزارش این پایگاه، کشته شدن خرصان که یکی از «فرماندهان نیرو‌های هادی در مرزهاست، با تغییر فرماندهی نیرو‌های هادی در الجوف توسط دولت سعودی، همزمان شده است».

بنا بر این گزارش، رژیم سعودی «امین العکیمی» استاندار الجوف را که وابسته به دولت مستعفی یمن بود، از منصب فرماندهی محور «الجوف» برکنار و «هیکل حنتف» را به عنوان «فرمانده محور شمال» جایگزین وی کرد.

به گفته منابع مذکور، به خاطر توزیع پُست‌ها و اعتبارات مالی، اختلافات و کشمکش‌ها در داخل عناصر وابسته به دولت مستعفی افزایش یافته و وابستگی‌های حزبی هم باعث شدت گرفتن این درگیری شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code