به گزارش گروه سیاسی کیوسنا، صبح امروز عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری که به بهانه روز خبرنگار برگزار شده بود به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

سخنگوی شورای نگهبان درباره طرح مالیات بر خانه‌های خالی اظهار داشت: تلاش مجلس در عرصه معیشت مردم قابل احترام است در مورد همه لوایح میزان سنجش ان لایحه با قانون اساسی و موازین شرعی است که نباید مغایر با ان‌ها باشد.

وی ادامه داد: در اصلاح قانون انتخابات بحث احزاب با اصلاح قانون حل نمی‌شود بلکه باید همه دستگاه‌ها اراده جدی برای حل این‌مشکلات را داشته باشند.

کدخدایی درباره رویکرد شورای نگهبان در مورد FATF گفت: نظرات ما در گذشته و اکنون براساس قانون اساسی و موازین شرع است و تفاوت نمی‌کند مصوبه چه زمان به دست شورا برسد.

سخنگوی شورای نگهبان درباره برگزاری انتخابات چه به صورت عادی و چه به صورت الکترونیک گفت: اولویت اصلی برای ما در مورد برگزاری انتخابات سلامت آن است.

وی درباره اینکه امار کشته شدگان کرونا کمتر اعلام می‌شود، گفت: ما تابع نظرات مراجع رسمی هستیم و اگر قرار باشد هرکسی در آمار تشکیک ایجاد کند سنگ روی سنگ باقی نمی‌ماند.

کدخدایی همچنین درباره برگزاری دور دوم انتخابات مجلس بیان داشت: ستاد مبارزه با کرونا اعلام کرد، بر اساس پروتکل‌های بهداشتی برگزاری انتخابات منعی ندارد و شاید ستاد کرونا در خصوص شیوه تبلیغات پروتکل خاصی ارائه دهد.

 

وی درباره بررسی کاندیدا‌های انتخابات ۱۴۰۰ گفت: ما ورودی پیدا نکردیم و مثل شما اخبار اعلام امادگی افراد را از رسانه‌ها پیگیری می کنیم ویک توصیه به افرادی که قبلا ثبت نام کردند و صلاحیتشان تایید نشده این است که مجددا ثبت نام نکنند.

سخنگوی شورای نگهبان درباره اصلاحات مد نظر شورا در قانون اصلاح انتخابات گفت:مغایرت‌های مورد نطر شورا در مجلس دهم ارائه نشد و تبلیغات و تخلفات انتخابات از جمله موارد اصلاح قانون انتخابات است.

کدخدایی درباره اعتراضات علی مطهری به اقدامات پژوهشکده شورای نگهبان بیان داشت: ما نظرات مشورتی خود را به دولت، قوه قضاییه و مجلس ارائه خواهیم کرد و این اعتراضات به نظر نا مناسب می‌اید

وی همچنین درباره سخنان علی مطهری در اعتراض به رد صلاحیت شدنش گفت::شورای نگهبان مکلف است موارد رد صلاحیت را براساس قانون به خود افراد ابلاع کند اگر قانون دست ما را نبسته بود این موارد را علنی بیان می‌کردیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code