به گزارش گروه فناوری کیوسنا، جلسه کمیته بذر دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز ۸ تیرماه به ریاست روح‌الله دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی و با حضور برخی رؤسای واحد‌های دانشگاه آزاد اسلامی به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.

دهقانی فیروزآبادی در این جلسه با بیان اینکه بحث بذر در دانشگاه آزاد اسلامی با یک سیاست‌گذاری کلان در خصوص هماهنگی با نهاد‌های بالادستی، نیازسنجی و… اجرا خواهد شد، گفت: در این زمینه یک پروژه کلان وجود دارد که پیام نجفی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان مدیر این پروژه است.

وی ادامه داد: در این زمینه، زیر پروژه‌هایی وجود دارد که در واحد‌های دانشگاه آزاد اسلامی سطح کشور براساس پتانسیل استان در مبحث بذر پیگیری می‌شود.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر لزوم پیش‌برد امور مربوط به کمیته بذر در دانشگاه آزاد اسلامی، تصریح کرد: برنامه کلان این پروژه شامل ارزش کلان، هزینهها، دستاورد‌های دانشگاه، مشخص شدن وظایف هر کدام از واحد‌های دانشگاهی در این پروژه و… باید توسط نجفی به شورای مدیریت فعالیت‌های دانش بنیان دانشگاه ارسال شود تا پس از بررسی مصوب و ابلاغ شود.

دهقانی فیروزآبادی خاطرنشان کرد: فاز بعدی طرح کمیته بذر، ارسال طرح فناورانه دانش بنیان واحد‌های دانشگاه به شورای مدیریت دانش بنیان است. این طرح باید شامل امکانات، برنامه کسب‌وکار، نیروی انسانی، زمان‌بندی، ارزش محصول، جنبه‌های آموزشی و پژوهشی طرح و… باشد. این طرح نیز پس از مصوب شدن در شورای مدیریت فعالیت‌های دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی، ابلاغ خواهد شد. پس از ابلاغ، واحد‌ها می‌توانند از تمامی قوانین «آیین‌نامه جامع بازار فناوری و سرا‌های نوآوری» استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه مدل موفق در برنامه بذر در دانشگاه آزاد اسلامی، مدل احترام گذاشتن به منفعت خصوصی افراد است، گفت: پیشنهاد می‌شود در مسئله بذر، هسته‌هایی که حول اعضای هیأت علمی دانشگاه شکل می‌گیرد، به صورت «شرکت» فعالیت کنند تا افراد در سود و زیان پروژه شریک باشند و انگیزه همکاری داشته باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code