خدادادغریب پور معاون وزیر صمت در گفتگو با خبرنگار دانشگاه کیوسنا درباره ارتباط صنعت و دانشگاه گفت: فعالیت ما برای ارتباط با دانشگاه از ایمیدرو، جشنواره اینوماین و ایده‌های ارزش آفرین آغاز شد. به طوری که اکنون با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ایمیدرو مرکزی را تشکیل داده‌ایم تا ایده‌هایی که خروجی جشنواره اینوماین هستند مورد حمایت شرکت‌های بزرگ قرار گیرند.

معاون وزیر صمت افزود: ما به دنبال این هستیم تا از خدمات علمی دانشگاه برای صنعت و از ظرفیت صنعت در دانشگاه استفاده کنیم. به طوری که فاصله میان علم و تکنولوژی برداشته شود. تکنولوژی یعنی استفاده از علم در عمل، عمل در حوزه صنعت وجود دارد و علم در دانشگاه، این فاصله باید از میان برود؛ و برای تحقق این امر لازم است نهاد سازی انجام شود.

 

غریب پور با بیان اینکه ما درحقیقت به دنبال نهاد سازی هستیم تا علم به عمل تبدیل شود؛ اظهارکرد: اولین گام را در دانشگاه تهران با تاسیس مرکز نوآوری دیجیتال انجام دادیم و امیدوارهستیم این روند ادامه یابد.

وی با بیان اینکه صنعت به سمت دانشگاه نمی‌آید؛ تصریح کرد: برای حل این مشکل نیاز به تغییر فرهنگ وجود دارد. این موضوع نیز کار سختی است، زیرا ما سالیان سال است که عادت کرده‌ایم تا تجهیزات را به کشور وارد کنیم. ما برای این کار دو گونه می‌توانیم برخورد کنیم در برخورد اول می‌توانیم ساده از کنار آن عبور کنیم و بگوییم این مسئله وجود دارد و هیچ کاری را برای بهبود آن انجام ندهیم، اما در برخورد دوم می‌توانیم برای آن راهکار ارائه کنیم.

 

معاون وزیر صمت با اشاره به اینکه برای ارتباط صنعت و دانشگاه نه مانع قانونی وجود دارد و نه موانع دیگر؛ تصریح کرد:  تنها فرهنگ سازی باید انجام شود. عزم ما و دانشگاه‌ها بر این است تا با توسعه مراکز نوآوری رابطه بین دانشگاه و صنعت  تسهیل یابد. 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code