به گزارش خبرنگار دانشگاه کیوسنا، معاونت آموزشی دانشگاه تربیت مدرس نحوه برگزاری کلاس‌های فشرده دروس عملی نیمسال دوم ۹۸-۹۹ این دانشگاه را اعلام کرد.

با عنایت به تصمیم ستاد بازگشایی دانشگاه، امکان برگزاری دروس عملی به صورت حضوری و فشرده در مرحله اول برای کلیه دانشجویان مقطع دکتری فراهم شده است. کلیه کلاس‌های دروس نظری مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تا پایان نیمسال جاری کماکان به صورت مجازی و از طریق سامانه یادگیری ترکیبی دانشگاه (LMS) ادامه و اتمام خواهد یافت؛ لذا با هماهنگی معاونت دانشجویی دانشگاه، مقرر شد تا ضمن رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی و رعایت اصل حداقل تراکم حضور دانشجویان در خوابگاه‌ها، کلاس‌های عملی به طور محدود و با رعایت موارد زیر به مدت حداکثرسه هفته (از تاریخ ۱۷ خرداد ماه تا ۵ تیرماه ۱۳۹۹) برگزار شود.

رعایت پروتکل ابلاغی مرکز بهداشت و درمان دانشگاه (مورخ ۱۳۹۹.۰۱.۲۶) مبنی بر لزوم بررسی سلامت دانشجویان، اعضای هیأت علمی و کارکنان بر اساس راهنمای گام دوم مبارزه با بیماری کووید-۱۹ وزارت بهداشت وتکمیل فرم‌های خوداظهاری سلامت دانشگاهیان در زمان بازگشایی دانشگاه و در طول بازه زمانی برگزاری کلاس‌های عملی نیمسال دوم ۹۹-۱۳۹۸ ضروری است.

 

برنامه اسکان موقت دانشجویان در خوابگاه‌ها با رعایت حداقل تراکم حضور (۱ نفر در هر اتاق ۲، ۳ و ۴ نفره، ۲ نفر در اتاق‌های بیش از ۶ نفره) پیش بینی و متعاقبا از سوی معاونت دانشجویی و مرکز بهداشت و درمان دانشگاه اطلاع رسانی خواهد شد.

 

اساتید دروس عملی و دانشجویانی که در این نیمسال واحد عملی انتخاب کرده‌اند حداکثر فاصله اجتماعی و الزامات سلامت کلاس را رعایت کنند. بدیهی است مسئولیت حفظ سلامت و ایمنی حضور در کلاس‌های عملی با خود دانشجو خواهد بود.

 

چنانچه در خوابگاه‌ها نشانه‌ای از بروز علایم آلودگی احدی از دانشجویان به ویروس کرونا مشاهده شود، فرد مشکوک به بیماری و کلیه افراد مرتبط با وی بلافاصله قرنطینه خواهند شد. کلیه دانشجویان پس از اتمام دوره برگزاری کلاس‌های دروس عملی تا تاریخ یادشده (۵ تیرماه ۱۳۹۹) لازم است بلافاصله خوابگاه را تخلیه کرده و به شهر محل سکونت خود بازگردند.

 

دانشجویانی که به دلایل پزشکی، مخاطرات ناشی از ابتلا یا احتمال آلودگی به ویروس کرونا و یا سایر دلایل موجه، امکان حضور در کلاس‌های عملی را ندارند، می‌توانند حداکثر تا پایان خرداد ماه ۱۳۹۹ نسبت به ثبت درخواست حذف دروس عملی نیمسال جاری پس از تأیید استاد درس، گروه آموزشی و معاون آموزشی دانشکده اقدام کنند.

 

پس از اتمام برنامه دانشجویان دکتری در مرحله اول، نحوه و زمان برگزاری کلاس‌های عملی دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد دانشکده‌ها متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code