به گزارش گروه اجتماعی کیوسنا، سعید نمکی در دیدار با آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه و امام جمعه رشت با اشاره به اینکه سفر به استان‌های مختلف به منظور بررسی وضعیت حوزه بهداشت و درمان و رفع مشکلات در این حوزه انجام می شود، اظهار کرد: حضور در گیلان نیز به منظور برطرف کردن مشکلات این استان است.

وی با بیان اینکه آلاینده‌های تالاب انزلی یکی از عمده‌ترین مشکلات زیست محیطی گیلان است، تصریح کرد: سال‌های گذشته گزارشی از رودخانه‌های گوهررود و زرجوب و پسماند سراوان تهیه کردیم.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه قبل از سفر به این استان اطلاعات لازم را در حوزه بهداشت و درمان گیلان جمع آوری و مطالعه کرده است، گفت: بهره برداری از بیمارستان ۴۰۰ تختخوابه لاکان اولویت اصلی است.

نمکی با اشاره به اینکه اتمام سازه بیمارستان لاکان رشت نیاز به ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار دارد، ادامه داد: برای تجهیز این بیمارستان نیز اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومانی نیاز است.

وی با بیان اینکه سالانه ۳۸۰ هزار مرگ در کشور رخ می دهد، گفت: از این تعداد ۱۰۰ هزار مرگ براثر فشار خون بالا بوده که امسال طرح ملی بسیج کنترل فشار خون در سطح کشور انجام و اطلاعات خوبی در این زمینه جمع آوری شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code