ابوالفضل ابوترابی نماینده نجف آباد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی کیوسنا، درباره قرارداد ایران و چین و شایعاتی پیرامون این قرارداد، اظهار داشت: درباره قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین این را باید گفت که هر سندی که دولت بخواهد با کشور‌های خارجی منعقد کند اول باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.

وی ادامه داد: ما به عنوان نمایندگان مردم این اطمینان را به تک‌تک ملت ایران خواهیم داد که هیچگاه نگران قرارداد ایران با چین نباشند.

نماینده نجف آباد در مجلس گفت: قطعاً برای نمایندگان این اصل وجود دارد که هیچگاه منافع ملی را تضییع نکنند و هیچگاه اجازه‌ای به هیچ دولتی نخواهند داد تا منافع ملی را با کشور خارجی معامله کنند.

ابوترابی با بیان اینکه هنوز کلیات سند به مجلس ارائه نشده است بیان داشت: طبق گزارش‌های وزارت خارجه که به صورت مختصر برای نمایندگان مجلس بازگو شده است هیچ یک از این شایعات مبنی بر این که ایران می‌خواهد جزیره‌ای بدهد یا اجازه دادن حضور نظامی کشور دیگری در ایران در این سند وجود ندارد و تمام این شایعات خلاف واقع هستند.

این نماینده مجلس در پایان گفت: این اطمینان را باز به مردم خواهم داد که با توجه به اطلاعاتی که به نمایندگان داده شده است این قرارداد با کشور چین امیدوار کننده است، اما بنا به ملاحظاتی این قرارداد در آینده نزدیک اطلاع رسانی خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code