به گزارش خبرنگار حوزه سلامت گروه اجتماعی کیوسنا، فرزانه فراهانی_ فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص واکسن کرونای آمریکایی و انگلیسی، همچون همیشه به وقت و کامل نکات مورد نیاز مسئولان را در بر داشت و مثل همیشه فصل الخطاب همه اما و اگرها و ابهاماتی شد که برای برخی از مسئولان وجود داشت.

آمریکایی‌ها در حالی از تهیه واکسن کرونا سخن می‌گویند که همچنان بیشترین آمار ابتلای روزانه افراد به کوید 19 مربوط به ایالت‌های مختلف این کشور بوده و تعداد جانباختگان مردم در اثر ابتلا به کرونا در آمریکا نیز عددی بالا و قابل توجه است.

 

حامی قرانیان حقوق بشر آمریکایی کیست؟

بر اساس آمار ارائه شده توسط مسئولان آمریکایی تعداد مبتلایان به کرونا در ایالت‌های پر جمعیت مانند کالیفرنیا، فلوریدا، نیویورک و تگزاس همچنان روبه افزایش بوده و خبری از واکسن کرونا در این ایالات نیست.
اوج گرفتن بیماری کرونا در آمریکا و سیر صعودی آن با گفته‌های مسئولان این کشوور مبنی بر مهار این ویروس مهلک و ساخت واکسن کرونا تناقض دارد و روزانه تعداد زیادی از افراد در نقاط مختلف آمریکا به کوید 19 مبتلا می‌شوند.

چگونه ممکن است یک ابر قدرت جهانی واکسن بیماری کرونا را ساخته باشد و از ارائه آن به شهروندان خود برای حفظ جانشان خودداری کند و آن‌ها را قربانی ویروسی کند که در محاصره آن گرفتار شده و خبری از دادرسی مسئولان مدعی حقوق بشر آمریکایی هم نباشد؟

ظاهرا جان شهروندان آمریکایی برای جنگ طلبانی چون ترامپ و جوبایدن ارزش چندانی ندارد و سردمداران آمریکایی پیش از آنکه به فکر مهار کرونا و کنترل آن در کشور خود باشند بیشتر به فکر قدرتنمایی پوچ خود بوده و اوضاع فعلی آمریکا و ناآرامی حاکم در این کشور خود گویای شرایط بحرانی امنیت جان شهروندان آمریکایی است.

بدون تردید روزهای سیاه و مرگبار کرونا در آمریکا در حالی سپری می‌شود که سوء مدیریت مسئولان این کشور در کنترل و مهار این بیماری به وضوح مشخص است و به جای پیدا کردن راه چاره به دنبال حاشیه سازی هستند و رفتاری دور از انسانیت را در پیش گرفته‌اند.

سالهاست که کشور ایران توسط آمریکای مستبد مورد تحریم واقع شده و حتی دسترسی به داروی حیاتی برای بیمارانی با بیماری خاص نیز امری غیر ممکن و دشوار است و بر اساس دستور صریح رهبر معظم انقلاب با وضعیت فعلی که تحریمها همچنان ماندگار شده‌اند آمریکا در تهیه واکسن کرونا هم به هیچ عنوان قابل اعتماد نیست.

 

سابقه سیاه آمریکایی‌ها در بشردوستی!

سردمداران ظالم و بیرحم آمریکایی داروی بیماران همیشه در تالم و رنج پروانه‌ای را همچنان در لیست تحریمها نگهداشته‌اند و مشخص نیست که آقایان مسئول با چه منطقی قصد خرید واکسن کرونا از این جرثومه فساد را داشتند.

سابقه بشر دوستی آمریکا برای همه مردم دنیا روشن است و همگان می‌دانند که قدرت طلبان آمریکایی در همه حال تنها منافع خود را در نظر می‌گیرند و حتی جایی که منافع خودشان در خطر باشد به جان مردم جامعه خود نیز اهمیتی نمی‌دهند.

برای نمونه میتوان به ماجرای تجمع چند هزار نفری آمریکایی‌ها در حمایت از ترامپ که خود اعلام کرده بود برای احقاق حق دروغین خود وحشی می‌شود اشاره کرد که با وجود گسترش شیوع کرونا رئیس جمهور آمریکا با خودخواهی تمام مردم این کشور را به تجمع آن‌ها جهت حمایت از وی فراخوانده بود.

آمریکا و آمریکایی ها در حالی روزهای سیاه کرونایی در محاصره ویروسی کوچک که ذره‌ای ناچیز است را پشت سر می‌گذارند که ادعای مسئولان بلند پایه این کشور مبنی بر کنترل کرونا با آمار تلفات و قربانیان آن همخوانی ندارد و مسئولان آمریکایی حتی نتوانسته‌اند که مردم ظاهرا فهیم جامعه مدرن خود مبنی بر رعایت پروتوکل‌ها را نیز توجیه کنند و وضعیت پرسنل درمانی این کشور نیز وخیم و اسف بار است و ابراز نگرانی جوبایدن از وضعیت فعلی بیماری کرونا در این کشور نیز سرخط مهمترین اخبار روزهای اخیر در رسانه‌ها را در برمی‌گرفت.

 

جنایات نظام سلطه گر آمریکا فراموش شدنی نیستند!

اگر چه جنایات متعدد آمریکایی‌ها و جنگ افروزی آشکار آن‌ها در بسیاری از کشورهای جهان سوم نظیر عراق، افغانستان و دیگر کشورهای دنیا بر کسی پوشیده نیست از اجیر کردن بسیاری از دانشمندان حوزه‌های مختلف علمی برای تولید ویروس‌های آزمایشگاهی نیز نمیتوان چشم پوشید و استفاده و بکارگیری تسلیحات بیولوژیکی و رادیواکتیوی علیه دیگر کشورهای جهان نیز طی تمام این سالها جزو برنامه‌های سردمداران بی رحم و به دور از انسانیت مسئولان متوحش آمریکایی بوده است.

مروری کوتاه بر پرونده جنایات متعدد آمریکایی‌ها صراحت رهبری در عدم اعتماد به این نظام جنایتکار را مشخص می‌کند و پر واضح است که آمریکا برای ثبات اقتصادی خود همچنان به جنایات خود ادامه می‌دهد و این نظام سلطه‌گر برای بقا و ماندگاری خود دست به جنایات دیگری نیز خواهد زد و ابایی از قربانی شدن مردم بیگناه دنیا نخواهد داشت.

بنابر موارد یاد شده انتشار انواع ویروس‌های دست ساخته و جهش یافته بیماری‌های گوناگون توسط آمریکا اصلا دور از ذهن نبوده و تکیه بر توان دانشمندان داخلی یکی از مهمترین مواردی است که مسئولان حوزه سلامت باید مدنظر قرار بدهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code