علی فتاحی معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی کیوسنا، گفت: متاسفانه برای نه تنها پزشک بلکه برای همه کادر درمان اعم از پزشک، پرستار، پیراپزشک و… عدالت توزیع نیروی انسانی نداریم، هرچند اکنون با قوانین داریم به عدالت نزدیک می شویم اما  هنوز بالاترین تعداد پزشک در تهران است.

 

وی ادامه داد: هرچند تا امروز از لحاظ تعداد پزشک کمبودی نبوده است اما با شیوع کرونا و ادامه دار شدن این روند نگرانی ها بالا می رود و در آینده نزدیک با کمبود پزشک و پرستار و نیروهای متخصص مواجه خواهیم شد.

 

فتاحی با بیان اینکه اعمال غیراورژانسی تا حدی تعطیل شده بود و پزشکان برای درمان بیماری کووید ۱۹ هدایت شدند ادامه داد: پس از این نگرانی ها برای کمبود نیروی باید بگویم تربیت نیروی تخصصی به سرعت انجام نمی‌شود. حتی در گروه پرستاری هم هر شخصی نمی‌تواند در آی سی یو و سی سی یو کار کند. دو هفته پیش که جلسه‌هایی با وزارت بهداشت داشتیم، اعلام کردیم که در این شرایط باید به صورت اورژانسی حتی به تربیت کمک بهیار و بهیار بپردازیم و به رده‌های تخصصی بسنده نکنیم.

 

معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی عنوان کرد: حتی باید دوره‌های کوتاهی برای پزشکان عمومی بگذاریم که از این افراد در بخش‌های ویژه استفاده کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code