به گزارش گروه اجتماعی کیوسنا، یزدان مهر معاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی کشور در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس درباره تسهیلات سازمان بهزیستی گفت: با همراهی بنیاد مستضعفان و پیگیری‌های سازمان بهزیستی مبلغ ۷۵ میلیارد تومان به صورت وام و ۳۰ میلیارد تومان به صورت بلاعوض در اختیار مددجویان قرار می‌گیرد که جزئیات آن را تا عصر در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهیم. قرار است از اول دهه ولایت در دو مرحله پرداخت شود. به چه افرادی آن وام تعلق می‌گیرد را امروز مشخص می‌کنیم. شاخص‌ها و مدت بازپرداخت و جزئیات آن امروز نهایی می‌شود.

وی ادامه داد: در خصوص وامی که وزارت مسکن و شهرسازی می‌دهند با پیگیری‌های صورت گرفته ۳۰۰ میلیارد تومان به بهزیستی تعلق گرفته و امیدواریم بتوانیم با همان شرایطی که اعلام کرده است در اختیار مددجویان قرار دهیم.

وی درباره نیاز‌های مراکز بهزیستی برای کمک‌های مردمی نیز بیان کرد: نیاز‌های مراکز ما متعدد است و از مواد شوینده تا ماسک و کمک‌های نقدی و تجهیزات و ملزومات در مراکز هست و همچنین دارو. همه نیاز‌های یک فرد برای زندگی نیاز دارد مورد تقاضای مراکز ما هست و با توجه به اولویت‌ها انجام می‌دهیم.

یزدان مهر با اشاره به نیاز‌های تجهیزات و لوازم دارویی و اقلام بهداشتی و اقلام اساسی مثل برنج و گوشت و…و نیاز به پوشاک و… گفت: بهترین کمکی که افراد می‌توانند به بهزیستی بکنند کمک‌های نقدی است.

وی با اشاره به اینکه صندوق حمایت از فرصت‌های شغلی معلولان امسال راه اندازی می‌شود، بیان کرد: ان شالله امسال صندوق حمایت از فرصت‌های شغلی معلولان را شکل می‌دهیم که گام اساسی در جهت تسریع قانونی به مددجویان خواهد بود و مشکلاتی که داریم رفع می‌شود. ۲،۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان ارائه شده و ۹۴ میلیارد تومان بیمه سهم کارفرما نیز پرداخت کردیم و امیدواریم بتوانیم ارتقا کیفیت خدمات دهی را بالا ببریم. با تشکیل صندوق که امسال انجام می‌شود گام جدی در اشتغال پایدار و و تسریع قانونی امر خواهیم داشت و کل تسهیلات از این طریق ارائه خواهد شد. این صندوق مانند صندوق امداد مهر ولایت هست و خیلی از مشکلات ما حل خواهد کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code