به گزارش خبرنگار دانشگاه کیوسنا، با توجه به تغییرات انجام شده در پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد سال ۱۳۹۹، حداکثر مدت تحصیل دوره کارشناسی ارشد ۶ نیمسال شد.

در سال‌های اخیر داوطلبانی که طی ۶ ترم از مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده بودند، امکان شرکت در فراخوان دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد را داشتند، اما امسال بدون اطلاع قبلی، تعداد ترم‌های مجاز به ۴ ترم کاهش پیدا کرده بود.

‌با اصلاح دفترچه ثبت‌نام، مجددا حداکثر سقف مجاز ترم‌های تحصیلی دوره کارشناسی ارشد، ۶ نیمسال اعلام شد. متقاضیان ثبت نام در این دوره می‌توانند تا پایان مرداد ماه ۹۹ با مراجعه به مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد در این آزمون ثبت نام کنند.

شرایط ثبت‌نام

تمام دارندگان شرایط درخواست کننده دوره دکتری تخصصی شامل استعداد‌های برتر و فارغ التحصیلان ممتاز براساس حداقل معدل ۱۷ برای رشته‌های دامپزشکی، ۱۸.۵ برای رشته‌های علوم انسانی و ۱۷ و نیم برای سایر رشته‌ها با رعایت سایر شرایط مندرج در شیوه‌نامه اجرایی بر اساس معدل و رتبه بندی و متناسب با ظرفیت برای هر یک از رشته محل‌های انتخابی گزینش و برای مصاحبه علمی به گروه‌های تخصصی مربوطه معرفی می‌شوند. دارا بودن حداقل نمره پایان نامه ۱۸.۵۰ برای کلیه رشته‌های تحصیلی نیز ضروری است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code