به گزارش گروه دانشگاه کیوسنا، سیروس عسگری استاد دانشگاه صنعتی شریف امشب در گفتگویی زنده و مجازی، داستان پرماجرای خود از بازداشت در آمریکا تا بازگشت به ایران را روایت می‌کند.

این گفتگو امشب، ۱۰ تیرماه ساعت ۲۱ از طریق لینک HTTPS://LAHZENEGAR.COM/MEETDRASGARI/LIVE پخش خواهد شد و علاقه‌مندان می‌توانند بدون محدودیت در آن شرکت کنند.این برنامه توسط دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد. همچنین قابل ذکر است که یکی از وکلای دکتر عسگری در دادگاه فدرال در این گفتگو حضور دارد.

سیروس عسگری استاد دانشگاه صنعتی شریف اول تیر ماه ۹۶ در حالی که با ویزای توریستی به همراه همسرش به آمریکا رفته بود توسط FBI دستگیر شد، اتهام او سرقت اسرار تجاری، انتقال اسرار تجاری از طریق ایمیل و تخلف در اخذ ویزا عنوان شد.

در حالی که پس از یک نبرد حقوقی دو و نیم ساله، دادگاه بر برائت وی از هر گونه اتهامی رای داد، اما در اقدامی غیرمنتظره دکتر عسگری بلافاصله توسط مامورین اداره مهاجرت بازداشت و زندانی شد.

پس از شش ماه تحمل شرایط دشوار زندان که پس از آن به ویروس کرونا مبتلا شد، نهایتا ۱۴ خرداد امسال پا به خاک ایران گذاشت. بازگشت ایشان به کشور به عنوان پیش شرط تبادل زندانیان آمریکایی و ایرانی مباحثی را به دنبال داشت.

عسگری و یکی از وکلای او در دادگاه فدرال در گفتگوی زنده امشب به شفاف سازی درباره موضوعات مرتبط با این ماجرا می‌پردازند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code