به گزارش گروه بین الملل کیوسنا، یک مقام دولت کره جنوبی روز شنبه گزارش‌های رسانه‌ای درباره تکمیل گزینه‌های کره جنوبی برای مشارکت در ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس را نادرست خواند و تأکید کرد که هنوز تصمیم نهایی در این زمینه اتخاذ نشده است.

برخی رسانه‌ها مدعی شده بودند که اعزام نیرو به تنگه هرمز توسط کره جنوبی به زودی انجام خواهد شد.

به نوشته خبرگزاری «یونهاپ»، این مقام سئول افزود: «همانطور که می‌دانید، ما باید با ملاحظه زندگی مردم، امنیت و همینطور تأمین نفت تصمیم بگیریم و گزینه‌های مرتبط در حال بازنگری است.»

وی همچنین گفت: «رایزنی و مشورت با ایران نیز در جریان است.»

این گزارش افزود: در آخرین بیانیه دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی برخی از مختصات تصمیم احتمالی سئول در زمینه مشخص شده بود. اعضای شورای امنیت ملی کره جنوبی روز پنج شنبه گذشته درباره راه‌های حفاظت از مردم کره، شرکت‌ها و دارایی‌های این شرکت‌ها در منطقه و آزادی ناوبری و کشتیرانی در منطقه غرب آسیا رایزنی کرده بودند.

کاخ ریاست‌جمهوری کره جنوبی همچنین برآیند جلسه کمیته امنیت ملی این کشور را همکاری نزدیک با جامعه بین‌المللی برای کاهش تنش‌ها در غرب آسیا خوانده و بر آرام شدن اوضاع طی روز‌های آینده تاکید کرده بود.

«نوح یانگ مین» رئیس ستاد کارکنان کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی بعد از این نشست امنیتی به یک رادیوی محلی گفت: «در بحث درباره موضوع حساس اعزام نیرو به منطقه پیشرفت‌های محسوسی در این نشست حاصل شد.»

اوایل هفته جاری میلادی «کانگ کیونگ وا» وزیر خارجه کره جنوبی در همین زمینه با «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا دیدار و رایزنی کرده بود.

براساس گزارش یونهاپ، در میان گزینه‌های سئول، اعزام یک افسر نظامی به اتاق مشترک فرماندهی هدایت این ماوریت دریایی به رهبری آمریکا در منطقه و همچنین گسترش ماموریت واحد نظامی ارتش کره جنوبی از سواحل سومالی به تنگه هرمز است. این واحد نظامی کره جنوبی شامل یک ناو با ۳۰۰ نیروی نظامی است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code