به گزارش خبرنگار دانشگاه کیوسنا، حوزه آموزش و پژوهش در هفته‌ای که گذشت با اخبار متنوع و فراوانی روبه رو بود که خلاصه‌ای از آن‌ها را می‌توانید در ادامه مرور کنید

 

امکان ویرایش اطلاعات برای متقاضیان سهمیه ایثارگران در آزمون استخدامی ۹۸ فراهم شد
اطلاعیه سازمان سنجش در پی درخواست بنیاد شهید و امور ایثارگران مبنی بر امکان ویرایش سهمیه ایثارگران و شغل محل مربوط به آن درخصوص برخی از داوطلبان آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور که متقاضی سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران بوده، اما امکان تایید ایثارگری آنان درزمان ثبت نام توسط بنیاد شهید و امورایثارگران فراهم نشده بود، منتشر شد.

 

رشته‌های تحصیلی کنکور ارشد ۹۹ اعلام شد / سرپرست جدید برای دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی
۳۴ دانشگاه علوم پزشکی اعتبار بخشی شدند
مرضیه نجومی دبیر شورای آموزش پزشکی عمومی گفت: اعتباربخشی برنامه‌های پزشکی عمومی ۳۴ دانشگاه علوم پزشکی کشور به اتمام رسید و قرار است در خصوص دانشگاه‌هایی که انجام اعتباربخشی آن‌ها نهایی شده در این جلسه پیش رای صادر شود. با توجه به شروع برنامه اعتباربخشی آموزش پزشکی عمومی از ابتدای سال ۹۸، هدف از رعایت استاندارد‌های الزامی برنامه اعتبار بخشی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی، ارتقاء کیفیت آموزش پزشکی عمومی کشور است.

 

رشته‌های تحصیلی کنکور ارشد ۹۹ اعلام شد / سرپرست جدید برای دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی
۴۶ دانشجو با سهیمه هیئت علمی وارد دانشگاه علوم پزشکی تهران شدند
امیرعلی سهراب پور معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران در توئیتر خود نوشت: با کمال افتخار در مهرماه ۹۸ هیچ دانشجوی شهریه پرداز و دانشجوی انتقالی از خارج نداشتیم و از این به بعد هم نخواهیم داشت. امیدواریم عدم جذب دانشجویان سهمیه هیئت علمی هم به افتخارات این دانشگاه اضافه شود. در مهر ۹۸ تعداد ۴۶ دانشجو با استفاده از این سهمیه به رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی وارد شده اند.

روسای دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای برای دریافت بودجه اقدام کنند
ابراهیم صالحی عمران، رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای بیان کرد: در راستای اجرای قانون استفاده متوازن از امکانات کشور برای ارتقاء سطح مناطق کمتر توسعه یافته، دانشگاه فنی و حرفه‌ای با عنایت به گستره جغرافیایی در سطح کشور، اعتبار ابلاغی به مبلغ ۲۵۰ میلیارد ریال در ۱۵ استان جذب کرد که از سایر روسای استانی درخواست دارم در خصوص دریافت بودجه‌های استانی پیگیری لازم را انجام دهند.

طرح تحول همکاری دانشگاه و موسسات پژوهشی با جامعه و صنعت ابلاغ شد
منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، در نامه‌ای خطاب به روسای دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری و مراکز آموزش عالی، طرح تحول همکاری‌های دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی و فناوری با جامعه و صنعت را ابلاغ کرد. این طرح با هدف تجمیع و یکپارچه‌سازی راهبرد‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دستگاه‌های اجرایی درجهت ارتقاء ارتباط دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی و فناوری با جامعه و صنعت تهیه شده است.

 

رشته‌های تحصیلی کنکور ارشد ۹۹ اعلام شد / سرپرست جدید برای دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی
آیین‌نامه استخدامی برای هیئت علمی با ماهیت دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای همخوانی ندارد
باقری قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در کشور یک آیین نامه استخدامی برای اعضای هیئت علمی داریم که شامل رتبه‌های مربی، استادیار، دانشیار و استاد تمام است و به نظر می‌آید آیین نامه مذکور با ماهیت فعالیت دانشگاه فنی و حرفه‌ای همخوانی ندارد لذا اعضای هیئت علمی که جذب می‌شوند با آیین نامه کنونی بالاخص در بحث ارتقا دچار مشکل خواهند شد؛ بنابراین بایستی نظام هیئت علمی مختص دانشگاه فنی و حرفه‌ای را با محور‌های نحوه استخدام، شاخص‌های مرتبه هیئت علمی، بازآموزی و آموزش‌های ضمن خدمت و در مجموع ارتقای اساتید در نظر بگیریم.

تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد پزشکی به پایان رسید
آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه علوم پزشکی سال ۹۸ در روز‌های ٢٧ و ٢٨ تیرماه برگزار شد و تعداد ۷۰ هزار و ۹۴ نفر ثبت نام کننده در ۱۱ مجموعه و ۴۲ رشته به رقابت پرداختند و نتایج نهایی آزمون دوشنبه ۲۵ شهریورماه منتشر شد. داوطلبان برای مرحله تکمیل ظرفیت آزمون فوق تا روز سه شنبه ۱۶ مهر فرصت داشتند با وارد کردن کد رهگیری نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code