به گزارش خبرنگار اجتماعی کیوسنا، علیرضا رئیسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، در نشست مجازی با اصحاب رسانه به مناسبت روز جهانی بدون دخانیات، گفت: در حال حاضر، این تصور که ویروس با گرم شدن هوا ضعیف می‌شود غلط است. الآن در سطح دنیا رتبه دوم و سوم، برزیل و روسیه است. برزیل منطقه گرم است و روسیه منطقه سرد است. یعنی ارتباط معناداری بین دمای هوا و ویروس نیست. هر کسی از خانه بیرون می‌اید ماسک داشته باشد. اما اجبار برای شرکت در مجالس است. ثابت شده است که استفاده از ماسک می‌تواند پیشگیرانه باشد.

وی افزود: نیازی به ماسک ۹۵ نیس تو حتی یک ماسک پارچه‌ای هم برای جلوگیری کافی است؛ بنابراین مردم از ماسک‌های خانگی که قابل ضدعفونی، شستشو باشد کافی است. با توجه به اینکه مساجئ و پاساژ‌ها بازگشائی شده‌اند، رعایت این نکات بیش از پیش مهم است. ویروس نه ضعیف شده است و نه از بین رفته است. اگر اطمینانی برای مدیریت حاصل شده استف بخاطر رعایت مردم است. اگر این رعایت صورت نگیرد، این ویروس حتی در شهرهائی که کنترل شده است بازمی گردد.

 

رییسی اضافه کرد: اینکه می گوید سازمان بهداشت جهانی اجازه کالبد شکافی به کشورها نمی دهد اشتباه است و هر کشوری می تواند اجساد بیماران خودشان را بررسی کنند.

 

این خبرتکمیل می شود/

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code