معتمدی، رئیس دانشگاه امیرکبیر در گفتگو با خبرنگار دانشگاه کیوسنا، درباره اهداف این دانشگاه گفت: دانشگاه امیرکبیر برنامه راهبردی برای رسیدن به اهدافش دارد. نمی‌توانیم ادعا کنیم که به تمام اهداف خود دست یافته‌ایم. در برخی از حوزه‌ها با تلاش مضاعف از برنامه راهبردی خود نیز پیشروی کرده ایم، اما در برخی از مسائل هنوز به ایده آل خود نرسیده ایم. در مجموع عملکرد خوبی داشته‌ایم.

 

رئیس دانشگاه امیرکبیر با بیان اینکه یکی از مشکلات دانشگاه کمبود بودجه است، تصریح کرد: مشکلات موجود سبب شد تا نتوانیم آن طور که باید به جذب استاد بپردازیم . در این زمینه با کمبود ۶۰ نفره استاد مواجه هستیم؛ که به دلیل کسری بودجه نمی‌توانیم اقدام به جذب کنیم.

 

وی با بیان اینکه در بخش نوآوری و فناوری از برنامه راهبردی خود نیز جلو‌تر حرکت کرده ایم، بیان کرد: خوشبختانه در چند سال گذشته در همه رتبه بندی‌های معتبر دنیا حضور داشته ایم. همچنین موفق به کسب رتبه نخست در بین دانشگاه‌های صنعتی داخل نیز شده ایم. با این حال تلاش می‌کنیم تا بهتر ازگذشته عمل کنیم، به طوری که بتوانیم به هدف دانشگاه که حضور در جمع ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان تا سال ۱۴۰۴ است برسیم و جزء دانشگاه‌های نسل سوم شویم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code