گروه دانشگاه کیوسنا، بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر در یادداشتی نوشت: سوم خرداد یادآور یک حماسه در حافظۀ جمعی مردم ایران است، روزی پر شکوه و سراسر خاطره. روزی که به دست توانمند جوانان ایرانی، پس از سال‌ها شکست پی‌درپی در جنگ‌ها و تحقیر و از دست‌دادن خاک، خرمشهر به آغوش میهن بازگشت.

 

بیش از ۳۰ سال از پایان جنگ تحمیلی می‌گذرد. زمانی که قائدتاً برای بازسازی مناطق جنگی و خوزستانی که بیشترین آسیب‌ها را از جنگ تحمیلی دید، کفایت می‌کند. خوزستان، استانی ثروتمند که سرشار از منابع آبی و مناطق نفت خیز ایران است و بخش مهمی از درآمدهای کشور از چاه‌های نفت این استان تأمین می‌شود. چاه‌های نفتی که برای مردم آن‌جا، حاصلی جز افزایش محرومیت، آلودگی محیط زیست و منابع آبی و گرد و غبار نداشته است.

 اشتباه نشود، #غیزانیه یک منطقۀ محروم در نقطه‌ای دور افتاده در خوزستان نیست! بخشی از اهواز است، مرکز خوزستان. سال‌هاست از مشکل بی‌آبی رنج می‌برد، استانی که رودهای پرآبی مثل کارون و دز دارد. آخرین بار آقای شریعتی استاندار خوزستان در #آبان_۹۸ وعدۀ ۵ ماهه برای رفع مشکل به اهالی داد. مردم غیزانیه حتی با دبه‌های خالی در انتخابات کم فروغ ۲ اسفند شرکت کردند و بی‌آبی خود را به گونه‌ای که دشمن سوء استفاده نکند و متهم به ارتباط با بیگانه نشوند، با دبه‌های بی‌آب فریاد زدند.

 

 از وعدۀ استاندار ۲ ماه می‌گذرد و جالب‌تر آنکه این روزها نام ایشان به عنوان یکی از همکاران #اسد_بیگی متهم اقتصادی ۱.۵ میلیارد دلاری شنیده می‌شود. مردم غیزانیه نیز که پس از بارها اقدام و اعتراض مسالمت‌آمیز به اعتراض مستأصل‌اند، اقدام به بستن جادۀ ترانزیتی می‌کنند، شاید که بعد از اقدام خونین برای بازگشایی جاده، آنان نیز دیده شوند.

 

⁉️سزاوار سرزنش نیست؟ پس از گذشت این همه سال از انقلاب مستضعفین و پابرهنگان، برخی هنوز باید برای حقوق اولیه خود از جمله دسترسی به آب آشامیدنی بجنگند!!

 

خرمشهر شاید ۳ خرداد ۶۱ به میهن بازگشت، اما آنجا نیز هنوز اشغال است، شبیه غیزانیه، مانند بسیاری دیگر از مناطق محروم کشور، تحت سیطرۀ بی‌کفایتی و ناکارآمدی، مانند انقلاب. انقلابمان را که آزاد کردیم، خرمشهر را نیز بار دیگر فتح می کنیم، قدس را نیز…

 

بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر

انتشار یادداشت‌های دانشجویی به معنای تأیید تمامی محتوای آن توسط «کیوسنا» نیست و صرفاً منعکس کننده نظرات گروه‌ها و فعالین دانشجویی است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code