به گزارش گروه سیاسی کیوسنا، به خاطر دشواری‌هایی که برای اعزام داوطلبان بسیجی به سوریه وجود داشت مرتضی عطایی با هر مشقتی که بود توانست خود را در کاروان فاطمیون که مدافعان حرم افغانستانی بودند جای دهد و به سوریه برود در حالی که هنوز خانواده اش از این موضوع مطلع نشده بودند.

به نقل از خبرگزاری بسیج، شهید عطایی خیلی زود توانست با نام ابوعلی با رزمندگان تیپ فاطمیون قرین شود به طوری که بسیاری از دوستان او هم اطلاع نداشتند که مرتضی افغانی نیست و از مشهد خود را به این قافله رسانده است،

رشادت‌های ابوعلی در درگیری‌های تل قرین، تدمر، دیرالعدس، بصرالحریر، القراصی و خان‌طومان به عنوان جانشین تیپ عمار لشکر فاطمیون نام او را به کلمه‌ای رعب آفرین برای تکفیری‌ها تبدیل کرده بود.

در نهایت پس از رشادت‌های فراوان و چند بار مجروحیت‌های گوناگون، جانباز سرافراز مرتضی عطایی در ۲۱ شهریور ماه سال ۱۳۹۵ و همزمان با روز عرفه در منطقه لاذقیه به مقام رفیع شهادت نائل آمد و به یاران شهیدش پیوست.

 

به گزارش دانشجو، مرکز رسانه ای فاطمیون، فیلمی از جشن پتوی رزمندگان برای شهید مرتضی عطایی در حساب کاربریِ توئیتر خود منتشر کرد و نوشت:

 

جشن پتوی رزمندگان #فاطمیون برای شهید مرتضی عطایی (ابوعلی)

● یاد مردان خطر کرده بخیر
● یاد یاران سفر کرده بخیر

 

جشن پتوی رزمندگان فاطمیون برای شهید مرتضی عطایی +فیلم

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code