گزارش میدانی از تخلفات امرور کمیته ناظر بر نشریات دانشجویی؛

به گزارش گروه دانشگاه کیوسنا، انتخابات نمایندگان مدیران مسئول نشریات دانشگاهی در شورای مرکزی ناظر بر نشریات وزارت علوم امروز برگزار شد که در دور اول انتخابات از مجموع ۳۰۹ رای ماخوذه میلاد مفاخری از دانشگاه پیام نور از ائتلاف «احیای عدالت، نجات آزادی» با ۱۴۸ رای به عنوان عضو اصلی انتخاب و محمدرضا محمدی از دانشگاه شاهد از ائتلاف «احیای عدالت، نجات آزادی» و محمدعلی کامفیروزی از ائتلاف «طلوع آزادی» با آرای برابر ۱۴۰ رای برای انتخاب دیگر عضو اصلی و عضو علی‌البدل به دور دوم رفتند.

اما عصر امروز در دوم انتخابات و در حالیکه تعدادی از دانشجویان به سفید بودن یکی از ته‌برگ‌ها اعتراض داشتند با بی‌توجهی مجریان انتخابات به این اعتراض، انتخابات برگزار و طبق نتیجه اولیه محمدعلی کامفیروزی با ۱۴۳ رای و محمدرضا محمدی با ۱۴۲ رای اعلام شدند اما یک موضوع انتخابات را دچار چالش کرد؛ و آن هم تعداد افراد شرکت کننده در انتخابات است. در حالی که ۲۸۹ ته برگ مشخص وجود دارد اما با احتساب ۵ رای سفید و ممتنع ۲۹۰ رای شمارش شده که نشان دهنده تخلف در انتخابات است.

بررسی ها و شنیده های حاضران در این نشست از یکی از اعضای “شورای نظارت بر انتخابات” حاکی از این است که بر اساس دست خط و تعرفه برگه رای، برای اعضای این شورا محرز شده که یک نفر از مدیران مسئول نشریات دو رای را به نام محمدعلی کامفیروزی به صندوق رای انداخته است.

لذا برمبنای همین موضوع و به استناد ماده ۲۶ که در ماده ۵۶ شیوه‌نامه انتخابات نیز تصریح شده است، مجموع تعداد آرایی که توسط یک نفر به صندوق ریخته شده باید ابطال گردد و درنتیجه هر دو رای محمدعلی کامفیروزی می‌بایست باطل اعلام شود و صحت انتخابات باقی بماند و در نتیجه محمدرضا محمدی به‌عنوان دیگر عضو اصلی انتخاب می‌گردد.

ماده56 شیوه نامه برگزاری انتخابات کمیته ناظر بر نشریات دانشجویی به ماده 26 ارجاع می دهد

ماده 26 صراحتا آرایی که توسط یک نفر داده شده است را باطله محسوب و جز آرا مآخوذه محسوب نمی کند

حال باید دید که شورای نظارت بر انتخابات در این آزمون قانون‌گرایی چگونه رفتار خواهد کرد.

منبع: خبرنامه دانشجویان ایران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code