به گزارش گروه اجتماعی کیوسنا، سید مالک حسینی، سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی اظهار داشت: سازمان در روز پنجشنبه ۸ اسفند امسال مواردی را جهت پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا اعلام کرد. وی افزود: ایمن سازی گرمخانه‌های شهر تهران از حیث سلامت مددجویان در اوضاع کنونی جامعه اهمیت بسیاری دارد. همه تلاش همکاران من ایمن نگه داشتن گرمخانه‌ها و مراکز ویژه مراقبت از افراد بی‌خانمان دربرابر سرایت ویروس کرونا و همزمان عدم تعطیلی این مراکز به رغم پر خطر بودن نگهداری جمعی افراد آسیب‌دیده از نظر فنی است.

سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی ادامه داد: از هفته‌ها قبل اقداماتی اولیه طبق پروتکل‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آغاز و در یک هفته اخیر نیز شرایط ویژه اعمال شد.

وی گفت: باید از همکارانم در مدیریت گرمخانه‌ها، مددکاران این مراکز و گشت‌های فوریت‌های اجتماعی تشکر کنم که ایثارگرانه در حال خدمت‌رسانی به افراد بی‌سرپناه در محیط‌های پرخطر هستند و به طور حتم همانگونه که خود را در برابر افراد بی سرپناه شهر مسوول می‌دانیم تلاش داریم، برای این افراد شرایط ایمنی فراهم کنیم.

حسینی بیان داشت: در این راستا اقداماتی برای مواجهه با سرایت ویروس کرونا به گرمخانه‌های شهر تهران و ایمنی همکاران‌مان انجام شده که مهمترین آن‌ها عبارتند از؛ تهیه ۶۰ عدد لباس ایزوله برای همکارانمان در گرمخانه‌ها، توزیع ۲۸۰۰ ماسک و ۲۵۰۰ دستکش لاتکس جهت استفاده پرسنل و مددجویانی که دارای علائم اولیه هستند.

وی اعلام کرد: طبق هماهنگی‌های به عمل آمده مقرر شد روز شنبه ۱۰ اسفند ماه، تست غربالگری اولیه تشخیص کرونا در مراکز خاورشهر و لویزان انجام شود. سلامت کارکنان واحد فوریت‌های اجتماعی و پرسنل مستقر در گرمخانه‌ها اهمیت بسیاری دارد.

مالک حسینی گفت: همچنین هماهنگ شده است از روز شنبه برای تمامی کارکنان واحد فوریت‌های خدمات اجتماعی و کارکنان مستقر در گرمخانه‌ها تست اولیه ابتلا به ویروس کرونا انجام شود.

سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی عنوان کرد: خوشبختانه با توجه به آمادگی قبلی سازمان اقدامات لازم برای تهیه اقلام بهداشتی و ضد عفونی کننده انجام و حداقل برای دو هفته ذخیره لازم انجام شده و اکنون هم در حال رایزنی برای تهیه اقلام با احتمال طولانی‌تر شدن شرایط کنونی هستیم.

وی بیان داشت: فعالان مدنی هم در خصوص وضعیت کودکان کار و افراد بی سرپناه دغدغه‌هایی دارند. این دغدغه ارزشمند و قابل درک است، اما باید اطمینان بدهم که در موضوع افراد بی‌سرپناه شرایط خوب است و قطعا می‌توانم بگویم جز افرادی که برای حضور در گرمخانه‌ها و حتی افراد بی‌سرپناه تحت مدیریت سازمان‌های غیر دولتی مقاومت می‌کنند و خود تمایل به حضور ندارند هیچ کس در تهران بی‌سرپناه نخواهد ماند.

وی گفت: در موضوع کودکان کار و خیابان هر چند ماموریت اصلی با سازمان بهزیستی است، اما ما به عنوان مسولیت اجتماعی خود از این موضوع غافل نشدیم و در تعامل با سازمان‌های غیردولتی تلاش می‌کنیم اقلام مورد نیاز را برای آن‌ها به عنوان نهاد‌های تخصصی مردمی تهیه کنیم که پس از انجام اطلاع رسانی خواهیم کرد.

حسینی گفت: همه باید بپذیریم در شرایط ویژه و سختی قرار داریم و همه باید به بکدیگر کمک کنیم تا این از این بحران با کمترین هزینه عبور کنیم. به همین دلیل تقاضا می‌کنم صرفا ناظر و منتقد نباشیم و هر کس باید به هر شکلی که می‌تواند در هماهنگی با نهاد‌های متولی به مدیریت بحران ایجاد شده کمک کند.

وی بیان داشت: با همه توان و ظرفیت در حال خدمات رسانی هستیم و از همه پیشنهاد‌ها و توصیه‌های نهاد‌های مدنی و افراد در مدیریت بهتر شرایط استقبال کرده و آماده همکاری با آن‌ها هستیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code