به گزارش خبرنگار دانشگاه کیوسنا، سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در مراسم بزرگداشت آیت‌الله مصباح یزدی که امروز به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها برگزار شد، گفت: یکی از ویژگی‌های مهم آیت الله مصباح در تبیین فلسفی، معرفتی و تطبیقی اندیشه اهل‌بیت علیهم‌السلام و دین مبین اسلام بود که از همان قبل از انقلاب وجود داشت و در زمان حاضر هم این مهم را به وضوح می‌دیدیم.

وی ادامه داد: آیت الله مصباح یزدی قبل از انقلاب که مارکسیست‌ها و افکار التقاطی زیادی وجود داشتند و نسل جوان و علاقمند به معرفت را منحرف می‌کردند، موسسه‌ای را برای پاسخگویی به شبهات راه اندازی کردند، بعد از پیروزی انقلاب هم که باز جریانات التقاطی و انحرافی تلاش می‌کردند مسیر انقلاب را منحرف کنند، این ظرفیت فکری آیت الله مصباح یزدی به تبیین علمی و فلسفی و معرفتی اندیشه‌های اسلامی بسیار کمک می کرد.

عاملی اضافه کرد: از آیت الله مصباح آثار بسیار ارزشمندی در حوزه فقه حقوق اسلامی به جا مانده که شاید کمتر به آن توجه می‌شود و در این آثار هم صیانت از اسلام و مکتب اسلام را به وضوح می‌بینیم و در این حوزه هم می‌بینیم که دفاع از حقانیت اسلام برای ایشان چقدر با اهمیت است.

وی ادامه داد: در سیره عملی آیت الله مصباح اخلاق موج می‌زد و هر کس حضوری ایشان را می‌دید متوجه تواضع ایشان می‌شد و می‌دید چقدر آیت الله مصباح به رعایت جایگاه دیگران توجه و علمای زمان خودشان را بسیار تکریم می‌کردند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: آیت الله مصباح تبیین دقیقی از مسیر درست انقلاب داشت، ایشان عالمی بود که نهادسازی فکری‌ کرد و همین جنبه نهادسازی ایشان هم متمایز کننده ظرفیت حکیمانه و فیلسوفانه این عالم با بسیاری از عالمان دیگر است و این  بسیار اثرگذار خواهد بود و انشاالله شاگردان علامه مصباح مسیر ایشان را ادامه خواهند داد. 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code