به گزارش گروه اجتماعی کیوسنا، زهرا نژادبهرام، عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران و رئیس کمیته شهرسازی شورا در ادامه بافت گردی‌های خود، از منطقه ۱۵ شهر تهران با محوریت محلات اتابک و مینابی بازدید کرد.

نژاد بهرام در این بازدید از دو محله اتابک و مینابی دیدن کرد و آن‌ها را الگو‌های مناسبی برای نوسازی در شهر تهران دانست.

وی ادامه داد: شناسایی زمین‌های رهاشده که امنیت را به خطر می‌انداخت از یک سو و ساخت و ساز‌های این دو محله از سوی دیگر این امیدواری را به وجود می‌آورد که این نوسازی تا پایان سال ۹۸، قابل ارائه باشد.

نژاد بهرام گفت: بهداشت محیطی در محله‌ها موضوع دیگر مورد بحث است. بنا به شواهدی که در این بازدید مشاهده شد، بهداشت محیطی بسیار پایین از معضلات مهم بود به طوریکه تجمع زباله، بوی بد و جوی‌های پر از لجن در شمار بالایی از محلات دیده می‌شود.

وی گفت: در اجرای الگوی نوسازی باید پروژه ارتقا بهداشت محیطی را هم در نظر داشته باشیم و شهردار منطقه در این زمینه نقش پررنگی را ایفا می‌کند.

رئیس کمیته شهرسازی به ثروت‌های دو محله اتابک و مینابی اشاره و موضوع سرمایه گذاری و نشر آن به سایر محلات را مهم دانست و گفت: امامزاده سیده ملک خاتون یکی از آن ظرفیتهاییست که خودش دچار چالش شده سقف گنبدی به عمق ۲۰ سانت ترک خورده و پوشش داخلی دیوار‌ها ریخته است.

نژادبهرام، ادامه داد: یک مرکزی با این همه سرمایه می‌تواند کمبود سرانه فضا‌های سبز را تامین کند خودش دچار چالش شده.

نژادبهرام به پهنه‌های محله‌ها اشاره کرد و گفت: می‌بایست بررسی‌هایی برای تغییر پهنه صورت بگیرد؛ ما نمی‌توانیم متوقف بشیم که چند پلاک تعیین تکلیف شوند. اگر زمانبر شد باید راهکار دیگر ارائه دهیم.

وی تاکید کرد که برای اجرای پروژه نمی‌توان محل و ساکنینش را دچار چالش کرد.

نژادبهرام مناسب سازی فضای زیست شهری را پروژه محرک توسعه دانست ضمن این‌که آگاهی رسانی به مردم را در خصوص پیشبرد پروژه‌های خاص امری ضروری دانست.

عضو هیات رئیسه شورای شهر همچنین به تکلیف پارکینگ‌های در حال ساخت اشاره کرد و گفت: باید زمان پایان پروژه مشخص شده تا مردم در جریان زحماتی که برای محلاتشان کشیده می‌شود، قرار بگیرند.

بحث امنیت محله موضوع دیگری بود که نژادبهرام مطرح کرد و گفت: “امنیت “بسیار مهم است و در این محلات فقط با استقرار نیروی پلیس مهیا می‌شود؛ باید بررسی کنید و در صحبت با مسئولین ذی‌ربط ببینید گره کجاست که تا به حال این اتفاق رخ نداده؟

نژادبهرام همچنین به مشکل دو گود مرتفع شده در محلات منطقه ۱۵ اشاره کرد و گفت: گود‌های دیگری هم هست که تعیین تکلیف نشدند و البته کلیه گود‌های محدوده منطقه باید شناسنامه دار شده و همچنین میزان امنیتش ارزیابی شود.

بازدید از مرکز محله اتابک و مرکز محله گودرزی که هم اکنون در حال ساخت هستند، بازدید از محله خوب بخت و برخی پروژه‌های در حال ساخت با همکاری سازمان نوسازی و شهرداری منطقه، بازدید از پارکینگ ۷ طبقه (۴۴۰ واحد) در حال ساخت مجاور امامزاده سیده ملک خاتون، بازدید از امامزاده سیده ملک خاتون از نوادگان امام موسی بن جعفر است از دیگر اماکنی بودند که مورد بازدید نژادبهرام قرار گرفت.

نشست با شورایاران محله مینابی در محل شورایاری و ادامه جلسه با شهردار منطقه، رئیس سازمان نوسازی و کارشناسان شهری در همان محل هم صورت گرفت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code