جاویدی مدیر روابط عمومی معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش در گفتگو با خبرنگار اجتماعی کیوسنا، در خصوص المپیاد ورزشی دانش آموزی گفت: گستردگی المپیاد ششمین دوره است المپیاد‌های درون مدرسه‌ای برای دوره دوم مقطع ابتدایی یعنی متوسطه اول و دوم است و بدلیل اینکه برای بحث رقابت ورزشی برای بحث دوره اول ابتدایی تعریف نشده است این دسته از دانش آموزان در این رقابت‌ها حضور ندارند.

وی درباره رشته‌های ورزشی ادامه داد: درخصوص رشته‌های ورزشی باید بگوییم که به طور مشخص به مدارس اعلام نشده است و قرار است با توجه به تنوع امکاناتی در جای جای کشور برگزار شود و این روند بنا به تشخیص معلم ورزش مدرسه گذاشته شده است و هر مدرسه بنا به توانمندی‌های خودش در این مسابقات شرکت خواهد کرد.

جاویدی تصریح کرد: بنا بر آنچه گفته شد تیم منتخب هر مدرسه مشخص می‌شود و در منطقه مدارس مختلف بنا بر جدولی که دارند مسابقات خود را انجام می‌دهند تا تیم اول مشخص شود و به همین ترتیب بالا مسابقات انجام خواهد پذیرفت تا در تابستان که مدارس تعطیل است رقابت‌های قهرمانی برگزار شود.

وی اضافه کرد: مدرسه قهرمان با حفظ شاکله ۶۰ تا ۷۰ درصدی خود به مسابقات آسیایی و جهانی اعزام می‌شوند امسال تیم ملی فوتسال دانش آموزی مان که قهرمان همان دوره قبل بود به مسابقات آسیایی ۲۰۱۹ در تایلند رفتند و قهرمان آسیا و این مساله باعث انگیزه دانش آموزان شد تا المپیاد ورزشی دانش آموزان را جدی بگیرند.

 

گفتنی است افتتاحیه کشوری ششمین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه ای با حضور مسئولین وزارت آموزش و پرورش  روز شنبه آینده برگزار خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code