به گزارش گروه دانشگاه کیوسنا، نشست رئیس، معاونان آموزشی، درمان، فرهنگی – دانشجویی و مدیر آموزش دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با جمعی از دانشجویان و نماینده دانشجویان در انجمن صنفی، به صورت ویدئوکنفرانس و با هدف پاسخگویی مسئولان به سئوال‌های دانشجویان در ارتباط با مسایل آموزشی و دانشجویی برگزار شد.

«چگونگی انجام کارورزی در مقاطع مختلف و چگونگی اجرای برنامه‌های امتحانی دانشگاه علوم بهزیستی» عمده‌ترین سئوال‌های دانشجویان از رئیس و معاونان دانشگاه بود.

امیرمسعود عرب رئیس دانشگاه علوم بهزیستی با اشاره به اینکه به عنوان رئیس دانشگاه که جایگاه دانشجویان در دانشگاه و پشتیبانی از خواسته‌های آنان را مهم می‌دانم؛ گفت: تمامی اقدامات برای حفظ سلامتی دانشجویان و آسیب کمتر به روند آموزش دانشجویان است و تصمیمات در شرایط فعلی کرونایی کشور، باید با توجه به منافع اکثریت دانشجویان اتخاذ شود.

وی تاکید کرد: درخواست‌های دانشجویان اگر با شرایط و قوانین دانشگاه هماهنگ باشد، امکان اجرا دارد.

عرب ادامه داد: اولویت با حفظ سلامتی دانشجویان است و اگر برای اجرای برنامه‌ای آموزشی یا پژوهشی، دانشجویان مجبور به تردد در تهران و یا شهر‌های محل سکونت شان شوند و، چون احتمال ابتلای آنان به بیماری کرونا افزایش می‌یابد، اصلا موافق آن نیستیم و باید آن برنامه به آینده موکول شود.

رئیس دانشگاه علوم بهزیستی افزود: دانشجویان می‌توانند سئوال‌ها و نظر‌های خود را از طریق سامانه، تشکل‌های دانشجویی و یا شورای صنفی مطرح کنند و حتی از همه گروه‌های آموزشی خواستیم که گروه‌هایی در فضای مجازی با دانشجویان داشته باشند و مسایل موردی گروه را با هم در میان بگذارند و در مواقع لزوم، مسئولان دانشگاه نیز کمک خواهند کرد.

همچنین  آرش میراب زاده معاون آموزشی دانشگاه علوم بهزیستی در ادامه این جلسه گفت: اساتید که امر آموزش را هدایت می‌کنند، حق دارند که روش انجام امتحانات را هم تعیین کنند و هر سیستم و روشی که استاد صلاح بداند و به آموزش اعلام کند، مورد تایید بخش آموزش دانشگاه نیز است.

وی در مورد عدم شرکت در امتحانات افزود: دانشجویان برای عدم شرکت در امتحانات، باید مستندات محکمی ارائه بدهند.

سهیلا شهشهانی پور مدیر آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم بهزیستی با اشاره به اینکه سامانه نوید برای اجرای آزمون‌های پایان ترم قابل استفاده نیست؛ گفت: از هر سامانه و یا هر روشی که استاد صلاح بداند و به آموزش اعلام کند، برای اجرای آزمون‌های پایان ترم استفاده خواهیم کرد.

مدیر آموزش دانشگاه علوم بهزیستی یادآور شد: برنامه امتحانات دانشجویان مقطع کارشناسی از ۱۴ تیرماه به ۲۱ تیرماه تغییر کرده است و زمان برگزاری امتحانات دانشجویان ارشد و دکتری نیز به عهده گروه‌های آموزشی گذاشته شده است تا خودشان هماهنگ کرده و به آموزش اعلام کنند.

وی در مورد مدت زمان دوره‌های کارورزی گفت: نمی‌توانیم میزان ساعتی که برای کارورزی‌ها در آئین‌نامه‌های آموزشی ذکر شده، تغییر بدهیم.

حسن شاکری، معاون فرهنگی – دانشجویی دانشگاه علوم بهزیستی نیز در در ادامه این جلسه گفت: سلامتی تک تک دانشجویان برای مسئولان دانشگاه مهم است و در اوایل اسفندماه ۹۸ برای جلوگیری از گسترش شیوع ویروس و انتقال آن به دانشجویان در خوابگاه‌های دانشگاه، سریعا نسبت به تعطیلی دانشگاه‌ها و خوابگاه‌ها اقدام شد.

بیژن خراسانی معاون درمان و توانبخشی دانشگاه علوم بهزیستی نیز طی سخنانی و در پاسخ به سئوال دانشجویان در مورد کارورزی‌ها، شرایط بیمارستان‌ها و کلینیک‌های تحت پوشش دانشگاه به لحاظ سیاست‌ها و اقداماتی که برای پیشگیری از گسترش شیوع ویروس کرونا اعمال شده است را تشریح کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *