محمود نیلی احمد آبادی رئیس دانشگاه تهران در گفتگو با خبرنگار دانشگاه کیوسنا درباره بازگشایی دانشگاه تهران از ۱۷ خرداد ماه گفت: دانشجویان فوق لیسانس و دکتری که برای ادامه فعالیت‌های خود نیازمند حضور در دانشگاه هستند، می‌توانند از ۱۷ خرداد ماه با حضور در دانشگاه به فعالیت‌های خود بپردازند.

رئیس دانشگاه تهران اظهار کرد: بیشترین نگرانی ما بحث خوابگاه و تامین امنیت و سلامت دانشجویان است. دانشجویان فوق لیسانس و دکتری که نیاز به خوابگاه نداشته باشند با رعایت پرتوکل‌های بهداشتی می‍‌‌‌‌‌‌‌توانند در دانشگاه حضور یابند. اما آن دسته از دانشجویانی که نیازمند استفاده از خوابگاه هستند لازم است گروه و دانشکده ضرورت حضور آن‌ها را در دانشگاه تایید کند.

نیلی ادامه داد: اکنون در حال برنامه ریزی برای برگزاری آزمون‌های پایان ترم هستیم. ان شاء الله پس از آن تمهیداتی را برای برگزاری کلاس‌های عملی دانشجویان خواهیم داشت.

وی تصریح کرد: تصمیم گیری برای برگزاری امتحانات را به عهده اساتید گذاشته‌ایم، در مقطع ارشد و دکتری ارزیابی‌ها به صورت مستمر انجام می‌شود به طوری که اساتید با اموزش الکترونیکی ارزیابی خود را انجام می‌دهند.

رئیس دانشگاه تهران در مقطع کارشناسی نیز اگر اساتید امکان برگزاری ارزیابی مستمر را داشته باشند ما استقبال خواهیم کرد در غیر این صورت با همکاری دانشگاه پیام نور به شکل حضوری و با استفاده از سیستم‌های الکترونیک امتحانات برگزار خواهند شد.

نیلی با بیان اینکه دانشجویان مقطع کارشناسی نمی‌توانند در خوابگاه‌ها حضور یابند، خاطرنشان کرد: تعداد دانشجویان کارشناسی که در هر اتاق خوابگاه قرار می‌گیرند زیاد است و این امر موجب می‌شود تا سلامت دانشجویان در خطر باشد؛ و از طرفی نیز خانواده‌ها نگران فرزندانشان هستند و دامن زدن به این نگرانی کار صحیحی نخواهد بود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code