به گزارش خبرنگار اجتماعی کیوسنا؛ اغلب مراجعه‌کنندگان به بیمارستان در کربلا به ارتوپد، متخصص داخلی و عفونی نیاز دارند و این نیاز به دلیل عدم رعایت مسائل پزشکی و عدم استراحت کافی در مسیر پیاده روی است.

مسئول پذیرش بخش خدمات درمان ایرانیان در بیمارستان الحسین کربلا می‌گوید: اغلب مراجعین مشکلاتی نظیر گرفتگی عضلات و کوفتگی بدن و یا مشکلات مزاجی و عفونی دارند و بیشتر به ارتوپد، متخصصین داخلی و عفونی نیازمند هستند.

این مسئول می‌گوید: در روز‌های ابتدایی شروع خدمات در بیمارستان الحسین، محدودیتی برای پذیرش بیماران غیر ایرانی ایجاد نکردیم، اما با توجه به افزایش تعداد زائرین ایرانی در کربلا که پیش بینی می‌شود این تعداد نیز بیشتر شود، در طی دو روز اخیر از پذیرش بیماران غیر ایرانی در بخش خدمات درمان ایرانیان جلوگیری می‌شود.

وی افزود: اغلب مردم عراق و کربلا به دلایلی، چون خدمات رایگان جمعیت هلال احمر در این بخش از بیمارستان و همچنین کیفیت و مهارت بالای خدمات درمانی و پزشکان ایرانی، تقاضای پذیرش در این بخش را دارند، اما ما با توجه به شرایط امسال و تعداد بالای زائرین ایرانی فعلا از پذیرش آن‌ها خودداری می‌کنیم.

او که نیروی داوطلب جمعیت هلال احمر ایران است، می‌گوید: اغلب مراجعه کنندگان و بیماران، مشکلات خفیفی داشتند و پس از اقدامات سرپایی پزشکان و نیرو‌های مستقر در بیمارستان، مرخص شده و به سفر خود ادامه دادند.

وی ادامه داد: تنها چند زائر با مشکل حاد و سختی به این بیمارستان مراجعه کردند که آن هم به دلیل عدم رعایت مسائل پزشکی و سلامتی از سوی خود زائر بود که یک مورد آن منجر به فوت کودکی دو ساله شد.

مسئول پذیرش بخش ایرانی بیمارستان الحسین در کربلا، در پایان گفت: اگر زائران به مسائل مربوط به سلامتی بدن، ایمنی سفر و همچنین استراحت لازم، به سفر و پیاده روی در این مسیر بپردازند، قطعا دیگر شاهد اتفاقی تلخ مثل از دست دادن عزیزانمان در این سفر معنوی، نخواهیم بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code