به گزارش گروه بین‌الملل کیوسنا، خبرگزاری رسمی یمن (سبأ)، امروز (دوشنبه)، از برگزاری دومین جلسه محاکمه جاسوسان دستگاه اطلاعات انگلیس و آمریکا در دادگاه کیفری-بدوی صنعاء پایتخت یمن خبر داد.

بر اساس این گزارش، در دومین جلسه محاکمه، دادستانی کل یمن شواهدی مبنی بر نقش مستقیم آمریکا و انگلیس در عملیات‌های جذب نیرو، آموزش، ارسال جاسوس برای انجام عملیات خرابکارانه در خاک یمن ارائه کرد.

در ادامه این گزارش آمده است که دادستانی کل، در جلسه یادشده اقدام به پخش یک فایل ویدئویی کرده است که در آن، متهمان به جذب، آموزش، جاسوسی و انجام عملیات خرابکارانه در خاک یمن تحت نظارت فرمانده دفتر اطلاعات انگلیس در پایگاه نظامی فرودگاه «الغیظه» در استان «المهره» اعتراف کرده‌اند؛ دفتر اطلاعاتی که بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی یمن، کشور‌های متجاوز آن را تأسیس کرده‌اند.

خبرگزاری سبأ همچنین گزارش داد که اعترافات به دست داشتن آمریکا و انگلیس در اجرای بسیاری از عملیات‌های جاسوسی و خرابکارانه در استان‌های مختلف یمن اشاره داشته است.

در پایان این گزارش آمده است که سرویس امنیت و اطلاعات یمن، فردا سه‌شنبه، ساعت سه به وقت صنعاء فیلمی را منتشر خواهد کرد که در آن جاسوسان به انجام عملیات جاسوسی اعتراف می‌کنند.

این گزارش در حالی منتشر شده است که خبرگزاری رسمی یمن در جلسه نخست محاکمه، به دست داشتن انگلیس در انجام عملیات‌های خرابکارانه در خاک این کشور اشاره کرده بود (+) که در این جلسه، متهمان به نقش آمریکا نیز اعتراف کرده‌اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *