علی اکبر کریمی در گفتگو با خبرنگار گروه سیاسی کیوسنا با اشاره به پیشنهاد به بودجه سال 99 گفت: یکی از پیشنهاداتی که در جریان بودجه سال 99 دنبال می‌کنیم الزام دولت به ایجاد تسهیلات و امکانات برای احداث جایگاه‌های سوخت «الی پی جی» برای خودروهاست.

وی با بیان اینکه در گذشته نیز جایگاه «LPG» در کشور وجود داشت افزود: متاسفانه با یک رویکرد غلط جایگاه‌های «ال پی جی» سوخت خودروها جمع و آنها را به «CNG» تبدیل کردند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: در حال حاضر ما در شهر تهران جایگاه‌های آماده سوخت «LPG» داریم که باید بازگشایی شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهارداشت: علی رغم اینکه طی سال‌های اخیر تامین و تهیه سوخت «LPG» برای خودروها ممنوع بوده اما برخی خودروها با استفاده از کپسول‌های خانگی از این سوخت استفاده می کردند که البته این موضوع خطرات زیادی داشت اما به واقع این سوخت بیشتر از «CNG» کفاف امور را می داد.

این نماینده مجلس گفت: همچنین با توجه به اینکه قیمت «LPG» هم در مقایسه با بنزین ارزان تر است لذا همه اشتیاق به استفاده از این سوخت را دارند که اگر دولت بتواند این موضوع را به سامان برساند این موضوع هم می تواند یک جهش بزرگ در قبال جایگزینی بنزین تلقی شود.

وی تاکید کرد: حتی ما به واسطه تحریم‌ها در بحث صادرات گاز «LPG» با مشکل مواجه هستیم و ما اخباری داریم که حکایت از آن دارد که بخش هایی از گاز «LPG» به دلیل اینکه نمی توان آن ر ا صادر کرد، سوزانده می شود بنابراین این گاز می تواند در کشور مورد استفاده مردم قرار گیرد لذا ما پیشنهادی در این زمینه تنظیم کردیم که هم در صحن و هم در کمیسیون تلفیق ارائه خواهیم داد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code