به گزارش گروه اجتماعی کیوسنا، علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به ارائه پیشنهاداتی از سوی اعضای شورای شهر تهران به هیات دولت به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا در پایتخت اظهار کرد:امشب (دوشنبه ۴ فروردین ماه) با همفكرى اعضاء شورا، مجموعه‌اى از پيشنهادها به منظور ارائه در هيات دولت، تهيه و تنظيم شده است.

وی با اشاره به پیشنهادات مطرح شده گفت:اعمال محدوديت در سيستم حمل و نقل عمومى (مترو، اتوبوس و مينى‌بوس)، تعطيلى فضاهاى فرهنگى و ورزشى شهرى تا اتمام موج شيوع كرونا، تعطيلى مجموعه فعاليت‌هاى غيرضرورى مديريت شهرى تا ١٦ فروردين، و پس از آن به صورت شيفتى و دوركاریو و تعطيلى مراكز فرهنگى، تجارى، ورزشى و همچنين پارك ها و بوستان‌هاى سطح شهر، از طريق اقدام عاجل مناطق و نواحى شهردارى تهران؛ كه عليرغم مصوبه ستاد ملى مقابله با كرونا همچنان داير هستند؛ از جمله پیشنهادات مطرح شده است.

سخنگوی شورای شهر تهران اضافه کرد: مقرر شده اين مجموعه پيشنهادها كه از سوى شوراى شهر تهران و با امضاء رياست شورا ارسال شده است، توسط شهردار تهران در جلسه آتى هيات دولت و ستاد ملى مقابله با كرونا، به منظور بررسى و تصويب مطرح شود.

اعطا تصریح کرد: به عنوان سخنگوى شوراى اسلامی شهر تهران اعلام می‌کنم شورا آمادگى كامل دارد تا هرگونه اقدامى را كه نياز به بررسى و تصويب از سوى پارلمان شهرى داشته باشد، در اسرع وقت در دستور كار قرار دهد.

وی با بیان اینکه گزارش‌ها نشان مى‌دهد يكى از عوامل اصلى شيوع ويروس كرونا در كشورهايى نظير ايتاليا و اسپانيا تداوم فعاليت سيستم حمل و نقل شهرى بوده است، افزود: بايد به اين نكته توجه داشت كه شوراى شهر تهران به عنوان نماينده مستقيم شهروندان، طبق بندهاى ٢ و ١٨ ماده ٨٠ قانون شوراها نظارت بر امور بهداشت شهر را برعهده دارد.

سخنگوی شورای شهر تهران تاکید کرد: مطالبه نمايندگان مردم در شورا كه بيش از هر نهاد ديگر، در متن زندگى شهروندان حضور دارند؛ حضور در فرايند تصميم گيرى از جايگاه نمايندگى مردم؛ و اطلاع دقيق از مبانى تصميمات، و نيز موانع و محدوديت هايى است كه منجر به برخى تصميمات شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code