به گزارش گروه دانشگاه کیوسنا، ۲۵۰ بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور طی بیانیه‌ای آورده است: تأیید صلاحیت برخی افراد معلوم الحال پس از عدم احراز صلاحیت توسط هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات که اسناد متقن فساد‌های اقتصادی آنان در اختیار شورای نگهبان است مایۀ نگرانی دلسوزان و امید بدخواهان برای تحمیل رأی خویش بر این شورا شده است.

 

متن این بیانیه به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

شورای نگهبان بدون ملاحظه از هیچ کس فقط و فقط خدا را در نظر بگیرند. امام خمینی
محضر مبارک حضرت آیت الله جنتی، دبیر محترم شورای نگهبان.

در روز‌های اخیر و پس از اعلام صلاحیت نامزد‌های یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شاهد رفتار‌ها و اظهارنظر‌های تکراری و نخ نما شدۀ برخی بودیم که همچون گذشته به بهانۀ عدم احراز صلاحیت برخی افراد معلوم‌الحال به دنبال تضعیف جایگاه قانونی و کارآمد شورای نگهبان در انتخابات هستند.

بدون شک مصلحت سنجی‌های غلط و محافظه کاری در بررسی صلاحیت نامزد‌های انتخاباتی نقطۀ انحراف و به حاشیه رفتن نهاد مقدس شورای نگهبان خواهد بود که بنا بر قانون اساسی عهده دار نظارت استصوابی است که شامل تمام مراحل اجرایی انتخابات از جمله تأیید یا عدم احراز صلاحیت نامزد‌ها می‌شود. کفایت سیاسی، سلامت اقتصادی و اخلاقی و… اصول اساسی است که باید خط قرمز این شورا در بررسی صلاحیت‌ها باشد و ملاحظۀ هیچ جریان سیاسی و فشار و رانت هیچ صاحب قدرت و ثروتی نباید کوچک‌ترین خللی در سرسختی شورای نگهبان نسبت به رعایت معیار‌های مذکور جهت احراز صلاحیت نامزد‌ها وارد نماید.

اعلام نتایج اولیه بررسی صلاحیت نامزد‌های انتخابات آینده حاکی از رویکرد انقلابی و قاطع شورای نگهبان در ایجاد ممانعت از حضور افرادی بود که در گذشتۀ خویش مبتلا به فساد‌های گوناگون سیاسی، اقتصادی و اخلاقی و در آشکار و نهان مشغول به ضدیت و تقابل با اصول اساسی نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده‌اند. رویکردی که لازم است تحت تأثیر فشار‌های صاحبان قدرت و ثروت، برخی مشهورین و مسئولین صاحب تریبون و افراد بی‌اطلاع از روند نظارت استصوابی خدشه‌ای بر آن وارد نشود. هر چند تأیید صلاحیت برخی افراد معلوم الحال پس از عدم احراز صلاحیت توسط هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات که اسناد متقن فساد‌های اقتصادی آنان در اختیار شورای نگهبان است مایۀ نگرانی دلسوزان و امید بدخواهان برای تحمیل رأی خویش بر این شورا شده است.

در آخر بسیجیان حضرت روح‌الله حمایت قاطعانه خویش را از رویکرد انقلابی شورای نگهبان اعلام نموده و این شورا را از تأثیر پذیری در برابر فشار‌ها و مبتلا شدن به محافظه‌کاری و مصلحت سنجی در پیگیری وظیفه‌ی قانونی خود مبنی بر نظارت بر انتخابات در تمامی مراحل بر حذر می‌دارند. حتی سردمداری برخی مقامات در هجمه‌ها علیه این شورا که ضعف تدبیرشان و تیغ ناکارآمدی‌شان زخم‌هایی عمیق بر این مردم وارد نموده است و حیات سیاسی خویش را در حاشیه‌سازی می‌بینند نباید باعث شود که از حق مردم مبنی بر ممانعت از حضور افراد ضد نظام و ضدانقلاب و دارای کارنامه‌ی سیاه در فساد و لابی‌گری و رانت ذره‌ای کوتاهی صورت بپذیرد.

والسلام علی من اتبع الهدی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code