امام‌جمعه قزوین مطرح کرد؛

آمریکایی‌ها که متوجه شدند درِ مذاکرات درحال بسته شدن است پای خود را لای در گذاشته‌اند و نمی‌خواهند این ماجرا خاتمه پیدا کند/ برجام از نظر آمریکایی‌ها یک ویژگی منحصربفرد داشته است و آن ویژگی نفوذ است

برجام از نظر آمریکایی‌ها یک ویژگی منحصربفرد داشته است که بسیار به آن دلبستگی پیدا کرده‌اند و به آن علاقمند و پیگیرند و آن نیز ویژگی نفوذ است. آمریکایی‌ها برجام را دریچه نفوذی به دژهای محکم و مستحکم تفکر انقلابی و مقاومت اسلامی می‌دانند و می‌خواهند این دریچه نه تنها بسته نشود بلکه بزرگ‌تر شود

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی کیوسنا با اشاره به نیت کسانی که می‌گویند «دنیای فردا دنیای گفتمان‌هاست نه موشک‌ها» گفت: همانطور که رهبر عظیم‌الشأن انقلاب مطرح نمودند اگر این حرف از روی ناآگاهی گفته شده باشد نشان ساده‌لوحی وی است اما اگر از روی آگاهی باشد خیانت است.

وی با اشاره به کسانی که سعی در اشاعه این نوع تفکر در جامعه دارند افزود: اینان گویی فراموشی گرفته‌اند و یا دوست و دشمن برایشان مخلوط شده است و یا شاید هم آمریکایی‌ها به‌گونه‌ای رفتار کردن که فریب خورده‌اند و خیال می‌کنند که آمریکا و اسرائیل و دول استعمارگر غربی تغییر کرده‌اند و باید از نو آن‌ها را شناخت.

وی ادامه داد: البته شواهد و قرائن نشان می‌دهند که این حرف از سر ناآگاهی نبوده است.

آیت‌الله عابدینی با اشاره به نبود امنیت در کشورهای عراق، فلسطین، سوریه، یمن، افغانستان، پاکستان و نیجریه بیان کردند: منشأ این ناامنی‌ها، زیاده‌خواهی‌های آمریکایی‌ها و متحدانش، بی‌احترامی به حقوق ابتدایی و کرامت انسانی، منفعت طلبی، زورگویی و به سخره گرفتن دموکراسی ست.

وی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها به زبان چیزی می‌گویند ولی در عمل به‌گونه دیگری عمل می‌کنند ادامه داد: کسانی که به دنبال ارتباط با غرب هستند این‌ها را می‌بینند و خوب می‌فهمند، پس همانطور که گفته شد این حرف از سر ناآگاهی نبوده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان با اشاره به مذاکرات هسته‌ای تصریح کرد: اگر در مذاکرات هسته‌ای از هیئت ایرانی می‌ترسیدند همانا بدلیل قدرت بازدارندگی دفاعی کشورمان است و این قدرت بازدارندگی بدون وجود موشک‌ها میسر نبود. اما اکنون عده‌ای با بی‌مهری به این عرصه بااهمیت سعی دارند اینطور القا کنند که کشور در آینده نیازی به موشک نخواهد داشت.

وی افزود: البته این آرزویی ست که آمریکایی‌ها و عناصرشان در داخل به‌گور خواهند برد. زیرا ملت بابصیرت ایران اسلامی این حقیقت را متوجه شده‌اند که اگر ما از این جهت خلع سلاح شویم نهایتاً به زیر یوغ بردگی، استعمار، استبداد و استحمار غربی‌ها خواهیم رفت.

امام‌جمعه قزوین با اشاره به اینکه این‌گونه افراد علیرغم دانستن این حقیقت باز هم چنین مطالبی را نشر می‌دهند گفت: به‌نظربنده این افراد احساس می‌کنند اگر اولویت‌های خود را مطابق میل آمریکایی‌ها تنظیم کنند شاید در مسائل مادی و دنیوی چیزی به دست بیاورند.

وی افزود: تنها مسئله‌ای که باعث می‌شود انسان اینگونه خودزنی نموده و آبروی خود را در میان افراد متقی، فهیم و انقلابی ببرد منفعت طلبی و رعب و وحشت از آمریکایی‌هاست. در حالیکه خود مسئولان ایالات متحده بارها اذعان کرده‌اند که امام راحل ما آن‌ها را تحقیر کرد اما این دسته از افراد حاضرند آمریکایی‌ها تحقیرشان کنند.

وی ادامه داد: البته این قبیل سخنان تأثیری در عزم راسخ ملت بصیر ما در فتح اهداف والای خود نخواهد نداشت.

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در ادامه افزود: کسانی نیز هم‌نوا با وزیر امورخارجه آمریکا بحث برجام‌های سریالی را مطرح می‌کنند در حالیکه برجام۱ هنوز در بین زمین و آسمان معلق است.

وی با اشاره به اینکه اینان به دنبال تسری دادن مذاکرات به سایر مواضع ایران اسلامی هستند افزود: آمریکایی‌ها که متوجه شدند درِ مذاکرات درحال بسته شدن است پای خود را لای در گذاشته‌اند و نمی‌خواهند این ماجرا خاتمه پیدا کند، بلکه سعی داشتند تا از این روزنه به‌وجود آمده در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری بهره‌برداری کنند که البته در کل ناموفق بودند؛ بااین‌حال توانستند اندک بهره‌هایی هم ببرند.

نماینده ولی‌فقیه در استان با اشاره به اینکه هدف آن‌ها انتخابات ریاست جمهوری ست ادامه داد: حالا این‌ها برجام را نیمه‌جان و نیمه‌نفس رها کرده‌اند و کج دار و مریز نگاه‌ داشته‌اند و در پی دستیابی به برجام‌‌های دیگر هستند تا بتوانند در انتخابات ریاست‌جمهوری پیش‌رو تأثیر بگذراند. البته در مقابل هم مردم متدین و انقلابی ما دشمن را ناکام خواهند گذاشت.

وی ادامه داد: البته این‌ها به دنبال برجام‌های ۲ و ۳ و ۴ هستند اما بنده می‌گویم ملت ما، ملت والفجرهای ۱ و ۲ و ۳ و ۴ و کربلای ۱ و ۲ و ۳ و ۴ و ۵ هستند. ما در این مکتب پرورش یافته‌ایم و هیچ‌گاه فریب هویج آمریکایی‌ها را نخواهیم خورد و البته ناکامشان خواهیم گذاشت. برنامه این‌ها برای انتخابات پیش‌رو ست. از هم‌اکنون در حال آرایش نیروهایشان هستند تا با مطرح کردن برجام‌های سریالی طمع مردم را برانگیزانند و به مقاصدشان برسند که این مردم قطعاً ناکام‌شان خواهند گذاشت.

امام‌جمعه قزوین با اشاره به علت مطرح کردن برجام‌های سریالی از سوی آمریکایی‌ها اظهار داشت: برجام از نظر آمریکایی‌ها یک ویژگی منحصربفرد داشته است که بسیار به آن دلبستگی پیدا کرده‌اند و به آن علاقمند و پیگیرند و آن نیز ویژگی نفوذ است. آمریکایی‌ها برجام را دریچه نفوذی به دژهای محکم و مستحکم تفکر انقلابی و مقاومت اسلامی می‌دانند و می‌خواهند این دریچه نه تنها بسته نشود بلکه بزرگ‌تر شود تا آن‌ها بتوانند از جهات مختلف و جبهه‌های گوناگونِ فرهنگی و سیاسی و در نهایت هم نظامی به مقاصدشان برسند. از دید آمریکایی‌ها برجام رشته‌ای ست که سر دراز دارد.

وی در پایان با اشاره به خطبه‌های نمازجمعه این هفته قزوین افزود: بنده در خطبه‌های نمازجمعه عرض کردم که ریسمان مذاکرات یک سمتش در دست شیطان است. هیچ انسان عاقلی به ریسمانی که در دست شیطان اعتماد نمی‌کند و سرنوشت کشورش را با آن رقم نمی‌زند.