به گزارش گروه سیاسی کیوسنا، سید اسماعیل موسوی دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور، در خصوص آخرین آمار افرادی که دواطلب حضور در انتخابات مجلس یازدهم شده‌اند، اظهار داشت: تاکنون تعداد افرادی که در انتخابات مجلس یازدهم ثبت نام کرده‌اند، در کل کشور از ۵۵۰ نفر گذشته است و در سراسر کشور داشته همه چیز به خوبی در حال برگزاری است.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور همچنین در خصوص آمادگی کنسولگری‌های ایران برای ثبت نام از داوطلبان شرکت در انتخابات مجلس، اظهار داشت: یکی از وظایف قانونی ما ثبت نام از داوطلبان خارج از کشور است که در این زمینه هماهنگی‌های لازم با وزارت امور خارجه انجام شده است، طی جلسات متعدد، هماهنگی‌های لازم صورت گرفت و ابزار این ثبت نام‌ها توسط دستگاه دیپلماسی فراهم شده است. تاکنون هیچ آماری از ثبت نام داوطلبان خارج از کشور به ستاد انتخابات کشور ارسال نشده و اطلاعاتی در سامانه ما ثبت نشده است.

موسوی با بیان اینکه تشکیل هیات‌های اجرایی از امروز آغاز می‌شود، ادامه داد: تا ۶ روز برای تشکیل این هیات‌های اجرایی فرصت باقی است، بعد از دستور وزیر کشور، فرمانداران و بخشداران باید هیات‌های اجرایی انتخابات را تشکیل دهند.

وی با بیان این که برای تشکیل این هیات ۳۰ نفر از معتمدین انتخاب و به هیات‌های نظارت معرفی می‌شوند، افزود: هیات‌های نظارت صلاحیت این معتمدین را بررسی می‌کنند. در صورت تایید این ۳۰ معتمد توسط هیات نظارت، فرماندار از آنان برای تشکیل جلسه‌ای با دادستان، رئیس ثبت احوال و هیات‌های نظارت دعوت می‌کند. این ۳۰ معتمد سپس از بین خود ۸ نفر را انتخاب می‌کنند و این هشت نفر اعضای هیات‌های اجرایی می‌شوند.

دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: این هشت نفر در کنار فرماندار، دادستان و رئیس ثبت احوال یازده نفر می‌شوند و همه اقدامات لازم در جهت برگزاری انتخابات را این ۱۱ نفر انجام می‌دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code